alkotmány
Lukasenka az új alkotmány bevezetése után már nem akar elnök lenni
Aljakszandr Lukasenka fehérorosz elnök pénteken közölte, hogy az új alkotmány életbe lépése után már nem akar elnök lenni - jelentette a BelTA fehérorosz állami hírügynökség.
Újra munkában egy rendkívüli akciócsoport
A védekezés legfontosabb aspektusát jelentik a korlátozó intézkedések, rendelkezésre áll minden védőfelszerelés, de az egészségügyet nem lehet túlterhelni, az ott dolgozókat kímélnünk kell, ők vannak most a frontvonalban - mondta az igazságügyi miniszter.
A chileiek a Pinochet-diktatúra alkotmánya lecserélése mellett voksoltak
A népszavazáson közel 80 százalékos volt a támogatottsága annak, hogy új alaptörvénye legyen az országnak. Ez véget vethet a több mint harminc emberéletet követelő tüntetéssorozatnak.
Chile utcai harcokkal "hangol" a népszavazásra
"El kell menni szavazni vasárnap, de addig is fenn kell tartani a nyomást a kormányon" - így szól a helyzet tömör összefoglalása egy tüntetőtől.
Lukasenka elmondta, mikor lehet új választást tartani
Aljakszandr Lukasenka fehérorosz elnök elismerte, hogy az ország társadalmi rendszere "bizonyos mértékben" tekintélyelvű, elnöki tisztségre szabott, amin változtatni kell a majdani új alkotmányban.
Új alkotmányt ígért és új választásról is beszélt a fehérorosz elnök
Egészen új dolgokról kezdett beszélni Aljakszandr Lukasenka, miután nem szűnnek a tüntetések és újabb orosz állami tévés dolgozók csatlakoztak a tiltakozókhoz. Az EU tagállamok vezetői szerdán rendkívüli tanácskozást tartanak.
Orbán Viktor: a jövőnek nyernie kell, ez volt az én elképzelésem
Tíz évvel ezelőtt került kormányra a Fidesz–KDNP-szövetség másodszor, Orbán Viktor vezetésével. A miniszterelnök az egy évtizedes kormányzásról is beszélt a pénteki rádióinterjúban.
Alkotmányjogász: a rendkívüli jogrendben sem szünetel az Országgyűlés működése
Cservák Csaba az InfoRádióban azt mondta, egyes alapjogokat a rendkívüli jogrendben sem korlátozhat a kormány.
Nincs egyezség az isztambuli egyezmény ratifikálásáról
Nincs egyezség Szlovákiában abban a kérdésben, hogy az ország ratifikálja-e az isztambuli egyezményt vagy sem. A házelnök szerint az egyezmény nincs összhangban az alkotmánnyal, ezért nem válhat a szlovák jogrend részévé. Andrej Danko szerint a köztársasági elnök meg akarja várni, hogy felálljon egy olyan új kormány, amely ratifikálná az egyezményt.
Az alkotmány, ami nem tudta megakadályozni a diktatúrát
Száz éve, 1919. július 31-én fogadták el Weimarban Németország első demokratikus alkotmányát, amely hiányosságai ellenére is az akkori Európa legdemokratikusabb alaptörvényének számított, de nem tudta megakadályozni a diktatúra kiépülését. A jogállami rendszer felbomlásának és a diktatúra kiépülésének spontán folyamata pedig fogalommá vált.
Nemzetgazdasági szempontból kiemelt jelentőségű a Trianon-emlékmű
Nemzetgazdasági szempontból kiemelt jelentőségűvé nyilvánították a Néprajzi Múzeum mellett kialakítandó Trianon-emlékművet. A Nemzeti Összetartozás Emlékhelye egy földbe süllyesztett, száz méter hosszú létesítmény lesz.
Óriási trianoni emlékmű épül az Országgyűlés szomszédságában
Ötmilliárd forintból Trianon-emlékhelyet épít a kormány a Parlamenttel szemben, az Alkotmány utcában. Nem szobor lesz, hanem egy földbe süllyesztett, száz méter hosszú létesítmény – mondta az InfoRádiónak a Steindl Imre Program vezetője.
Népszavazást tartottak Kubában az új alkotmányról
Népszavazást tartottak vasárnap Kubában az új alkotmányról.
Lövétei István: ki lehet rakni akár egy parlamenti képviselőt is
Nem tehet meg mindent egy politikus az országgyűlési képviselői jogállására hivatkozva. Lövétei István alkotmányjogász az InfoRádiónak azt mondta: a rendőrség vagy egy biztonsági szolgálat akár fizikai erővel is felléphet, csak eljárás nem indulhat a képviselő ellen azonnal.
Jelentős változások Kuba alkotmányában
Kimarad az új kubai alkotmányból a "kommunista állam" meghatározás, viszont belekerül a magántulajdonhoz való jog - egyebek közt ezzel az eredménnyel zárult csütörtökön a szigetországban az új alkotmányról három hónapon át folyt országos vitasorozat.
Teljes feldolgozottság után is érvénytelen a romániai népszavazás
Szombaton és vasárnap a Koalíció a családért elnevezésű egyházi hátterű civil szervezet kezdeményezésére szerveztek Romániában alkotmánymódosító népszavazást a férfi és nő házasságán alapuló hagyományos családról.
Elfogadták a 7. alaptörvény-módosítást és a Stop Soros törvényt
Az alaptörvény módosítását 159 igen, 5 nem szavazattal, a Stop Soros törvényt 160 igen szavazattal, 18 nem ellenében fogadta el a parlament.
Alkotmányban tiltaná a hajléktalanságot a Fidesz
A nagyobbik kormánypárt szerint minden hajlék nélküli ember számára van elég szálláshely és munka.
Orbán Viktor átfogó alkotmányrevíziót jelentett be
Ősszel kezdődik az alaptörvény átfogó felülvizsgálata - közölte rádióinterjújában Orbán Viktor. A kormányfő szerint a jövő évi a biztonságos növekedés büdzséje.
Június 3-ra írták ki Szlovéniában az előrehozott parlamenti választásokat
Június 3-án rendezik meg Szlovéniában az előrehozott parlamenti választásokat - jelentette be Borut Pahor államfő, aki még szombaton aláírja a parlament feloszlatásról szóló döntést is.