eur:
410.96
usd:
392.3
bux:
79229.24
2024. november 22. péntek Cecília
A Fővárosi Közgyűlés ülése a Városházán 2020. szeptember 30-án.
Nyitókép: MTI/Mónus Márton

A járvány a Fővárosi Közgyűlés ülését is elérte

Elmaradt a Fővárosi Közgyűlés szerdára meghirdetett ülése a koronavírus-járványban megbetegedettek magas száma miatt.

A főpolgármester a tervezett ülés elején bejelentette a testület határozatképtelenségét, majd közölte, a pótlásra rendkívüli közgyűlést kezdeményez, amint a tagok többsége jelen tud lenni az ülésteremben.

Karácsony Gergely jó egészséget kívánt a távollévőknek.

Az elmúlt napokban Pikó András józsefvárosi és Borbély Lénárd csepeli polgármesterről derült ki, hogy koronavírusosak.

Az október végi közgyűlés ülésére tervezett döntések közül a maszkviselési rendelet visszavonása kapott nyilvánosságot, a korábbi fővárosi rendeletet felülírja a kormányrendelet, az van érvényben – jelezte Karácsony Gergely. Az ellentmondásról Schiffer András ügyvéd, volt országgyűlési képviselő, az LMP volt elnöke beszélt az Indexnek, amely kiemelte, hogy a két rendelet közötti tartalmi különbségek közül az egyik az, hogy a kormányrendelet 6 év feletti mindenkit kötelez a maszkviselésre, illetve jobban körülírja, mi tekinthető maszknak; a sál és a kendő már nem. A főpolgármester ezután jelezte, hogy visszavonják a budapesti maszkhasználatról szóló rendeletet, az ülés azonban elmaradt.

A közgyűlésben további fontos ügyek lettek volna napirenden. Az egyik leglényegesebb előterjesztés az idei költségvetés átalakításáról szólt volna, miután a koronavírus-járvány hatására extra kiadások és a kormányzati elvonások miatt jelentős hiány alakult ki. A 12 milliárd forinttal megemelt szolidaritási hozzájárulást már kigazdálkodták, most azonban újabb 56 milliárdos hiányt kell pótolni a Városházának, ráadásul az iparűzési adóból 35 milliárd forinttal kevesebb a bevétel, és a BKK-nak is 20 milliárdos a hiánya. Az ülésre tervezett módosítás szerint a BKK-nak 17 milliárdot, a Fővárosi Növény- és Állatkertnek 500 milliót, a Budapest Filmnek pedig 150 millió forintot szavaztak volna meg a kieső bevételek fedezésére.

Az ülésen szó lett volna a Blaha Lujza tér felújításáról is, az állammal kötött szerződés alapján 2021 végére be kell fejezni a tér rekonstrukcióját. Az ülésen dönthettek volna a Katona József Színház Nonprofit Kft. és a Radnóti Miklós Színház Nonprofit Kft. ügyvezető igazgatóiról is.

Elfogadhatták volna azt a javaslatot is, amely szerint a téli időszakra ingyen megkapja a Magyar Máltai Szeretetszolgálat a főváros Rimaszombat úti épületét hajléktalanszállónak, és csökkentik az átmeneti szállók térítésdíját is, ha az éjjeli szállókon túlzsúfoltság alakulna ki.

Címlapról ajánljuk
Az Ukrajnának szánt harci felszerelések adományozása ügyében nyomoz a szlovák rendőrség
Tudósítónktól

Az Ukrajnának szánt harci felszerelések adományozása ügyében nyomoz a szlovák rendőrség

Szlovákiában a rendőrség Szervezett Bűnözés Elleni Hivatala létrehozott egy különleges nyomozócsoportot, melynek feladata az elmúlt választási időszakban Ukrajnának adott szlovák katonai felszerelések adományozásával kapcsolatos jogsértések felderítése. A vizsgálat kiterjed az akkori védelmi minisztérium és a kormány tagjainak döntéseire.

Fontos kérések az érkező havazás miatt, mindenkit érint

Bár a meteorológiai prognózisokban mindig van némi bizonytalanság, az aktuális előrejelzések szerint november 22-én, pénteken akár nagyobb mennyiségű hó is hullhat Budapesten.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.22. péntek, 18:00
Bernáth Tamás
Nyugat-Balkán szakértő, a Mathias Corvinus Collegium oktatója
Megjött az új extraprofitadó-rendelet: így marad 2025-ben velünk a bankok, kiskercégek, biztosítók plusz sarca

Megjött az új extraprofitadó-rendelet: így marad 2025-ben velünk a bankok, kiskercégek, biztosítók plusz sarca

Ahogyan arra számítani lehetett, megérkezett a 2025-ben még fennmaradó extraprofitadókról szóló kormánydöntés. A Magyar Közlöny csütörtök esti számában ugyanis megjelent a kormány legújabb rendelete, mely azt szabályozza, hogy miként marad velünk a bankok extraprofitadója, valamint a biztosítók és kiskereskedelmi cégek pótadója. Az eredetileg két évre ígért extraprofitadók egy jelentős része tehát négy évig hatályban marad. A kormány rendelete egyúttal azt is tartalmazza, hogy mely extraprofitadóktól szabadulhatnak meg jövőre az érintett ágazatok. Ezek szerint örülhetnek a gyógyszergyártók, a távközlési szektor cégei, valamint a megújuló energiát termelők, bányajáradék-alanyok.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×