Infostart.hu
eur:
365.96
usd:
316.12
bux:
148696.72
2026. augusztus 18. kedd Ilona
Nyitókép: Katasztrófavédelem

Kétéltű mocsárjárók a Balaton körül

Nem mindennapi jármű állt szolgálatba: kétéltű mocsárjáró mentőeszközöket kaptak a balatoni tűzoltók.

A viharjelzőszezon nyitó napján Siófokon mutatta be a katasztrófavédelem azokat a kétéltű speciális mocsárjárókat, amelyek a továbbiakban Somogy, Zala és Veszprém megye katasztrófavédelmi igazgatóságain szolgálnak majd - írja a 112press.hu.

Az egyik mocsárjáró Balatonfüredre került - ennek átadásáról a VEOL tudósít.

Címlapról ajánljuk
Csicsmann László: lehet, hogy a Hamász csak taktikázik az engedékenységgel

Csicsmann László: lehet, hogy a Hamász csak taktikázik az engedékenységgel

Izrael, és személyesen Benjámin Netanjahu miniszterelnök is komoly kihívással néz szembe a Gázai övezet helyzetének rendezése kapcsán – ezt elemezte az InfoRádióban Csicsmann László Közel-Kelet-szakértő. A Budapesti Corvinus Egyetem tanára, a Magyar Külügyi Intézet vezető kutatója beszélt a másik konfliktuszónában, a Hormuzi-szorosnál bekövetkezett fejlemények lehetséges, az amerikai elnökre nézve kellemetlen hatásáról is.
inforadio
ARÉNA
2026.08.19. szerda, 18:00
Müller Veronika
professzor, egyetemi tanár, a Pulmonológiai Klinika igazgatója
Ukrajna brutális tűz alá vette Moszkvát, titkos orosz drónbázisokról rántották le a leplet – Híreink az orosz-ukrán háborúról kedden

Ukrajna brutális tűz alá vette Moszkvát, titkos orosz drónbázisokról rántották le a leplet – Híreink az orosz-ukrán háborúról kedden

Két év óta a legnagyobb ukrán dróntámadás érte Moszkvát az éjszaka Szergej Szobjanyin moszkvai polgármester által közzétett adatok szerint. Az ukránok 620 drónt indítottak Moszkva felé, melyek közül 180-at megsemmisített az orosz légvédelem. Legalább tíz új orosz dróntámaszpontot azonosított Oroszország Belarusszal és Ukrajnával határos területe mentén a Telegraph. A bázisokról Moszkva akár a NATO területe felé is indíthatna nagy hatótávolságú támadódrónokat, amelyek elérhetik akár Varsót is - írja a brit lap. Az orosz legfelsőbb bíróság hétfőn helybenhagyta korábbi ítéletét, egyúttal elutasította a Jabloko liberális ellenzéki párt fellebbezését, amelynek ezáltal jogerősen törlik a szeptemberi alsóházi választásra állított országos listáját. Az ellehetetlenített Jabloko az indulók közül egyedüliként ellenezte volna az ukrajnai háborút. Az ellenzéki tömörülés alelnökét, Lev Sloszberget tegnap 11 év és egy hónap börtönbüntetésre ítélte egy városi bíróság, amiért a vád szerint rágalmazta az orosz hadsereget. Cikkünk folyamatosan frissül az orosz-ukrán háború legutóbbi fejleményeivel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×