Bár a rendszerváltás óta csaknem megnégyszereződött a nyelvet beszélők aránya, de európai viszonylatban Magyarország még így is sereghajtó. A magyarok jelentős része véli úgy, hogy elég, ha csak az anyanyelvét beszéli – mondja a Nyelviskolák Szakmai Egyesületének alelnöke, a Nyelvparádé alapítója. Légrády Tamás szerint ennél rosszabb arány csak az Egyesült Királyságban van. Az érvényesülés legfontosabb eszköze a nyelvtudás és az informatikai ismeretek – emelte ki.
A Millenárison szeptember 7-én és 8-án ingyenesen látogatható 19. Nyelvparádé kiállítással azt szeretnék elérni, hogy további kedvet csináljon a nyelvtanuláshoz.
Légrády Tamás szerint sokan ugyanis egy kötelező, nehezen elsajátítható tevékenységnek élik meg. Mint mondta, óriási érdeklődés övezi a Diplomamentő Programot. Sokaknak a diplomájukhoz szükséges nyelvvizsga sincs meg, ugyanakkor, akik belevágnak és igénybe veszik a magán-nyelvoktatási intézmények szolgáltatásait, rövid idő alatt hatékonyan tudják elérni céljaikat.
A Nyelvparádé kiállítás célja, hogy felhívja a figyelmet a nyelvtudás fontosságára, valamint, hogy tájékoztassa a családokat azokról az aktuális feltételekről, amelyek meghatározzák majd gyermekeik továbbtanulását.
Légrády Tamás a 2020-tól a felsőoktatási felvételihez szükséges nyelvizsgáról is beszélt. A szakértő szerint sok diák számára válik elérhetetlenné a továbbtanulás. Hozzátette: bár érthető az elvárás, ám azoknak, akik emiatt nem jutnak be egyetemi képzésre, csalódottak lesznek. A szakmának pedig arra kell törekednia, hogy minél sikeresebben készítse fel a diákokat nyelvvizsgákra.