eur:
409.29
usd:
374.36
bux:
74343.85
2024. november 5. kedd Imre
Molnár Zsolt, a testület szocialista elnöke az Országgyűlés nemzetbiztonsági bizottságának ülésén az Országgyűlés Irodaházában 2018. március 20-án.
Nyitókép: Szigetváry Zsolt

Két bizottsági ülést is bojkottáltak a kormánypárti képviselők

Az úgynevezett Kósa-ügyről is tárgyalt volna a parlament költségvetési és nemzetbiztonsági bizottsága.

A Fidesz és a KDNP képviselői nem jelentek meg az Országgyűlés Költségvetési Bizottságának mai ülésén, ezért a testület határozatléptelen volt.

A bizottság szocialista elnöke, Mesterházy Attila elmondta: a kormánypárti politikusok megszegték a Házszabályt a távolmaradásukkal, mert a testületnek több indítványt meg kellett volna tárgyalnia a benyújtásuktól számított 30 napon belül, így viszont kifutnak a határidőből.

Mesterházy Attila hozzátette, hogy a bizottság megvitatta volna – egyebek mellett – a letelepedési kötvények ügyét és Kósa Lajos 4,3 milliárd eurós botrányát, de a meghívottak Varga Mihály nemzetgazdasági, és Seszták Miklós fejlesztési miniszter még csak nem is válaszoltak az elnök levelére. Szűcs Lajos, a Költségvetési Bizottság fideszes alelnöke is csak egy szűkszavú, indoklás nélküli levélben jelezte a kormánypárti tagok távolmaradását. Mesterházy Attila ezt szabotázsnak tartja, és most azzal próbálkozik, hogy a Kósa-ügyben írásbeli kérdésekkel csikar ki válaszokat a minisztériumoktól.

Szakács László, a bizottság szocialista tagja sérelmezte, hogy a testület nem tudta megtárgyalni a 13. havi nyugdíjról szóló javaslatát. Szabó Tímea, a Párbeszéd független országgyűlési képviselője pedig azért csalódott, mert az egészségügyi szakdolgozók 50 százalékos béremeléséről szóló indítványa parlagon maradt. Az LMP-s Demeter Márta a házelnökhöz fordul a fideszesek hiányzása miatt.

Fél órával később és egy épülettel távolabb,

az országgyűlési képviselők irodaházában szintén a kormánypárti képviselők távolmaradása miatt kudarcba fulladt a Parlament Nemzetbiztonsági Bizottságának ülése is.

Az ellenzék ezen is a Kósa-ügyet szerette volna boncolgatni, és a szakszolgálatok vezetői meg is jelentek, de a fideszes és KDNP-s tagok széke üresen maradt.

Molnár Zsolt, a bizottság szocialista elnöke kisstílűnek és botrányosnak tartja a kormánypárti politikusok bojkottját. Jelezte, hogy írásbeli kérdésekkel fordul a Belügyminisztériumhoz, az Alkotmányvédelmi Hivatalhoz, az Információs Hivatalhoz, a Magyar Nemzeti Bankhoz és az adóhatósághoz.

A fideszesek távolmaradásának hírét felháborodva fogadta az LMP-s Szél Bernadett és frakciótársa Demeter Márta, valamint a jobbikos Mirkóczki Ádám is. Megpróbálkoztak azzal, hogy egy zárt tanácskozást kezdeményezve válaszokat kapjanak Pogácsás Tibortól, a Belügyminisztérium önkormányzati államtitkárától és a szakszolgálatok vezetőitől, de ők a jogszabályokra hivatkozva elutasították ezt a kérést.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Elemző: a forint árfolyamát is érzékenyen érinti az amerikai elnökválasztás eredménye

Elemző: a forint árfolyamát is érzékenyen érinti az amerikai elnökválasztás eredménye

Az elnökválasztás után – a pénzpiaci elemzői vélemények szerint – a mostaninál magasabb inflációs környezet jöhet az Egyesült Államokban, ami lecsapódhat a devizapiacokon is. Főleg, ha az amerikai elnökválasztás után elindul egy erőteljes kereskedelmi háború a világban – mondta az InfoRádióban Nagy Viktor, a Portfolio vezető elemzője.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.06. szerda, 18:00
Csizmazia Gábor
a Nemzeti Közszolgálati Egyetem Eötvös József Kutatóközpont Amerika Kutatóintézetének tudományos munkatársa
Amerikai elnökválasztás 2024: ma eldől Trump és Harris küzdelme, de egyre több a probléma

Amerikai elnökválasztás 2024: ma eldől Trump és Harris küzdelme, de egyre több a probléma

A mai nappal pont kerül a számtalan váratlan fordulatot hozó 2024-es amerikai választási kampány végére, és eldől, hogy az Egyesült Államok következő elnökét Donald Trumpnak vagy Kamala Harrisnek fogják hívni. A küzdelem rendkívül szorosnak ígérkezik: a billegő államokban és az országos pollokban is fej-fej mellett vannak a jelöltek. Az első, Dixville Notchból érkező eredmény döntetlen is lett. Ideális esetben holnap reggelre lehet már látni, ki lesz a következő elnök, de nem teljesen kizárható, hogy ismét kell néhány napot várnunk. Közben a választás folyamatát vihar, áradás, technikai problémák és bombafenyegetések hátráltatják. A legfrissebb fejleményekről és választási eredményekről szóló percről-percre tudósításunkat alább követhetik.

EZT OLVASTA MÁR?
×
2024. november 5. 18:33
×
×
×
×