Látványosan halad a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtéren az új, a 2B Terminálhoz közvetlenül kapcsolódó 225 méter hosszú utasmóló építése. A kivitelező KÉSZ szakemberei már az indulási szint betonfödémjét öntik ki, a közvetlen beszállító folyosókat tartó lépcsőházak már lényegében elkészültek.
Összesen tíz új beszállító folyosóval, valójában azonban 27-féle beszállítási lehetőséggel, (buszos illetve gyalogos beszállítás) bővül jövő nyártól
a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtér 2B Terminálja, amely elsősorban a nem-schengeni forgalmat szolgálja majd ki.
Azért ezen a részen épül meg először a több, mint tízezer négyzetméter alapterületű új utasforgalmi szárny, mert ezekben az irányokban nőtt és várhatóan fog bővülni a legdinamikusabban a budapesti utasforgalom.
A jövőben ugyanis már egy sor új tengerentúli repülőt kell kiszolgálni az új utasmólón keresztül, mint amilyen a például a LOT new yorki vagy chicagói járata lesz. A várható nyári menetrendet ismerve pedig
könnyen előfordulhat, hogy egyszerre három, szélestörzsű, interkontinentális óriásgép is parkol majd egymás mellett egy időben Ferihegyen.
A tíz új közvetlen beszálló folyosóval egyszerre vagy tíz keskenytörzsű, vagy három szélestörzsű és párhuzamosan négy keskenytörzsű gépet lehet kiszolgálni.
Az építési munkákat úgy tervezték meg, hogy először az utasmóló legtávolabbi (külső) része épüljön meg, és a terminál felé haladva fokozatosan érjék el a már meglévő repülőtéri épületet.
„Nagyon fontos a számunkra, hogy az idén őszre tető alá kerüljön az új utasmoló, hiszen akkor már nyugodtan folytatódhatnak a belső szakipari munkák (épületgépészet, erősáram, gyengeáramú rendszerek), függetlenül az őszi-téli időjárástól. Eddig sikerült tartani a tervekben meghatározott belső határidőket, a KÉSZ szakembereivel hetente ellenőrizzük, hogy minden az eredeti ütemtervnek megfelelően folytatódjék” – jelentette ki Stephan Schattney, az építkezést felügyelő Budapest Airport Műszaki Központ igazgatója.
A 2B Terminálhoz közvetlenül kapcsolódó utasmóló megépítése része a Budapest Airport BUD2020 névre keresztelt, 50 milliárd forintos (kb. 160 m euró) ötéves repülőtér fejlesztési programjának, amit teljes egészében saját erőforrásból finanszíroz.