Megjegyezte: már az átadás-átvétel első napján szembesültek azzal, hogy a kormányülések hangfelvételeit nem az állam kezeli, hanem egy külsős cégnek adták ki.
Jelenleg még vizsgálják, hogy a magáncégnek volt-e jogosultsága a bizalmas adatokat is tartalmazó felvételek kezelésére, valamint azt is, hogy ez a kiszervezés jelent-e az állam számára biztonsági kockázatot - fűzte hozzá.
Rétvári Bence hangsúlyozta: a kormányülésen elhangozottak a legbizalmasabb adatok egyikét képezik, s a kormányzati infrastruktúra alkalmas ennek megfelelő kezelésére.
Kitért arra, hogy ezenkívül még számtalan más szerződéssel találkoztak, melyek vizsgálata jelenleg is tart. Sok esetben már a vizsgálat lezárulása előtt is megmondható, hogy "egy működő állam" ezeket a funkciókat házon belül tartotta volna, és nem szervezte volna ki sehová -- hívta fel a figyelmet.
Jelezte, megnézik ezenkívül azt is, hogy az előző kormány által kötött keretszerződések megfelelnek-e az értékarányosság elvének, azaz a kifizetett pénz és a cserébe kapott ellenszolgáltatás arányos-e egymással.
Újfajta bűncselekménytípus jelent meg Ferihegyen, léptek a rendőrök