A költségvetési politika korrupció-generáló hatású, ha kiszámíthatatlan, a befektetési lehetőségek hullámzanak és az állami bevásárlások szabályai változnak - mondta az InfoRádiónak Kovács Árpád.
A Magyar Közgazdasági Társaság elnöke szerint a drákói intézkedések fontosak, de inkább integratív megközelítésre van szükség a korrupcióval szemben. Az új szemléletmódban átlátható, világos szabályozásra, az állam példamutatására van szükség, valamint arra, hogy a normakövetés egységes legyen - tette hozzá.
Az Állami Számvevőszék volt elnöke hangsúlyozta: az integratív megközelítés szerint a korrupciós kockázatokat ismeri az állam, és tudja, hogy a korrupció nem egyformán jelenik meg a társadalomban.
A demokratikus intézményrendszer működése kiküszöböli a piti korrupciónak azt a részét, ami az emberi életviszonyok alapjaihoz kapcsolódik, az átlátható politikai intézményrendszer fékezi a nagystílű korrupció lehetőségeit, a politikai váltógazdaság pedig magával hozza, hogy a hatalmon lévőket elszámoltatják - fejtette ki Kovács Árpád.
Hanganyag: Németh Zoltán