eur:
392.27
usd:
366.85
bux:
67039.3
2024. április 27. szombat Zita

Hivatali visszaélést gyanít a Fidesz

Nyitrai Zsolt fideszes országgyűlési képviselő szerint a Gyurcsány-kormány hivatali visszaélést követett el azzal, hogy 2002 és 2007 vége között több mint 4,6 milliárd forintot fizetett ki szakértőknek és cégeknek olyan tanulmányokért, amelyek tartalma nem áll arányban ezzel az összeggel.

A Fidesz politikusa kiemelte, hogy egy állandó vagy akár eseti parlamenti vizsgálóbizottságnak meg kell ezt vizsgálnia, és ha beigazolódik a gyanú, akkor kezdeményezni kell a szükséges eljárásokat.

Nyitrai Zsolt közlése értelmében a 4,6 milliárd forint kifizetése pártfinanszírozási célokat is szolgálhatott, következtetése szerint ezzel az összeggel az MSZP-s és az SZDSZ-es klientúrát is támogatták.

A képviselő kitért arra, hogy a főleg a Miniszterelnöki Hivatal, az egészségügyi és a gazdasági tárca által felhasznált több mint 4,6 milliárd forint mellett a kormány újabb 1,8 milliárd forintnyi közpénzt akar költeni "önreklámozásra", amiről a Nemzeti Fejlesztési Ügynökség és a Miniszterelnöki Hivatal pályázatai tanúskodnak.

Nyitrai Zsolt ezeknek az összegeknek a kapcsán megjegyezte: a kisebbségi kormány azzal utasította vissza a Fidesz és a KDNP javaslatát a távhő és az alapvető élelmiszerek áfakulcsának, valamint a benzin jövedéki adójának csökkentéséről, hogy erre nincs fedezet.

"Egy-egy tanulmány elkészítése nem jelent állandó, napi feladatot, ugyanakkor speciális szakértelem szükséges hozzá. Ebből következik, hogy a takarékos megoldást az eseti, külső megbízások biztosítják, nem pedig egy nagyszámú szakértői gárda állandó foglalkoztatása. Nem volt ez másképp az Orbán-kormány idején sem" - fogalmazott reagálásában a Budai Bernadett kormányszóvivő. Közölte: egyszerű matematika, nem pedig politikai kérdés, hogy takarékosabb megoldás egy eseti jellegű, szaktudást igénylő feladatot külső szakértőre bízni, mint ugyanarra a célra teljes munkaidőben szakértői stábot alkalmazni.

Budai Bernadett elmondta: a minisztériumok minden esetben arra törekszenek, hogy - a piaci árakat, a szaktudást és a munkára fordított időt is figyelembe véve - a lehető legalacsonyabb áron vásárolják meg a szükséges szolgáltatásokat, vagy adjanak megbízást a szükséges tanulmányok elkészítésére. A jövőben is akkor döntenek tanulmány megrendelése mellett, amikor ez jelenti a legtakarékosabb megoldást - tette hozzá.

Címlapról ajánljuk
Túl keveset dolgoznak a németek – vagy pont, hogy túl sokat?

Túl keveset dolgoznak a németek – vagy pont, hogy túl sokat?

Christian Lindner pénzügyminiszter a közelmúltban kifogásolta a németek munkához való viszonyát, szerinte mentalitásváltásra van szükség. Egy tanulmány szerint ugyanakkor soha ennyit nem dolgoztak a németek, mint a múlt évben. Sőt a politika közreműködésével lehetne még ennél többet is. Most akkor mi az igazság?
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.04.29. hétfő, 18:00
Csányi Sándor
az OTP Bank elnök-vezérigazgatója
Tombol az ingatlanválság Nyugaton - aggódjunk a magyar projekthitelek miatt?

Tombol az ingatlanválság Nyugaton - aggódjunk a magyar projekthitelek miatt?

A home office miatti alacsony kihasználtság, a megemelkedett finanszírozási költségek és a gazdasági növekedés visszafogottsága válságba taszította a kereskedelmi ingatlanok, köztük az irodák piacát a fejlett országokban. Különösen az USA-ban és Németországban pánikolt be emiatt a részvénypiac, elég a New York Community Bank és a Pfandbriefbank zuhanására gondolni, amelyeknek nagy a hitelkitettségük ezen a területen. De mi a helyzet Magyarországon? Aggódhatunk mi is a kereskedelmi ingatlanokra felvett projekthitelek miatt? Az MNB ezen a héten közzétett Kereskedelmiingatlan-piaci jelentésének a megállapításait foglaljuk most össze erről, további információkért pedig érdemes eljönni a Portfolio május 14-ei Hitelezés 2024 konferenciájára, amelyen a piaci szereplők is értékelik a helyzetet.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×