eur:
392.27
usd:
366.85
bux:
67039.3
2024. április 27. szombat Zita

Hárman meghaltak a frontális ütközéskor

Hárman meghaltak, amikor délután frontálisan összeütközött két autó a 44-es úton Kecskeméttől 22 kilométerre. Egy ember súlyosan, három könnyebben sérült meg.

Az MTI helyszínen lévő tudósítójának elmondták, hogy az egyik személygépkocsi egy kamion előzésébe kezdett, amikor frontálisan ütközött a szemből érkező személygépkocsival.

Az egyik személygépkocsiban, amelyikben négyen ültek, egy férfi és két nő azonnal meghalt, míg a negyedik személyt könnyű sérülésekkel szállították a mentők kórházba.

A másik személygépkocsiban a vezető súlyosan megsérült, két könnyebben sérült utasa közül az egyik kiskorú. Mindhármukat kórházba vitték.

A két autó teljesen összeroncsolódott. A tűzoltók a halottakat és a sérülteket csak feszítő és vágóeszközökkel tudták kiszabadítani.

Címlapról ajánljuk
Kitört a kullancspánik Magyarországon: mutatjuk, mire kell figyelni

Kitört a kullancspánik Magyarországon: mutatjuk, mire kell figyelni

Már most nagyon oda kell figyelnie minden túrázónak és kertészkedőnek, mert az enyhe tél miatt a korábbiakhoz képest sokkal több kullanccsal lehet találkozni a kirándulóhelyeken, valamint a kertes házak udvarain is. A Magyar Kullancsszövetség elnöke azt mondta az InfoRádióban, hogy az aranysakálok két, Hyalomma nemzetségbe tartozó kullancsfajt hurcoltak be Európába, amelyek nagyon veszélyesek.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.04.29. hétfő, 18:00
Csányi Sándor
az OTP Bank elnök-vezérigazgatója
A nyelvünkbe van kódolva a siker: előbb leszel gazdag, ha ilyen nyelvet beszélsz?

A nyelvünkbe van kódolva a siker: előbb leszel gazdag, ha ilyen nyelvet beszélsz?

Az utóbbi évtized egyik érdekes eredménye az volt, hogy azon országokban, ahol olyan nyelvet beszélnek, amelyben a jelen idő használatával lehet a jövőre hivatkozni, magasabb a megtakarítási ráta, még akkor is, ha egyéb tényezőket, mint például a gazdasági fejlettség, az intézményi rendszer, és a kultúra, figyelembe vesznek. A nyelvi-megtakarítás hipotézise szerint ez azért van, mert azok, akik a jelen időt használják a jövőről szólva, közelebbinek érzik a jövőt és így inkább hajlandóak megtakarítani. Mi azt teszteltük, hogy ha valaki természetes módon a jelen időt használja a jövő idő helyett, amikor a jövőről beszél, akkor fontosabb-e számára a jövő (és emiatt akár többet is takarít meg). A várakozásainkkal ellentétben nem találtunk ilyen összefüggést.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×