Külön kell feltüntetni az adóbevallásban, és külön is kell adót fizetni az érettségi ügyeletért járó díj után a vizsgán felügyeletet vállaló tanároknak.
Az ezért járó összeget ugyanis nem az iskola, hanem az Oktatási Minisztérium égisze alatt működő Országos Közoktatási Értékelési és Vizsgaközpont (OKÉV) utalja, a máshonnan szerzett jövedelem miatt pedig a pedagógusok önadózóvá válnak.
A tanároknak a bruttó pár ezer forintos összeg olyan adminisztrációs terhet jelent, hogy sokan inkább fel sem veszik a pótdíjat - mondta el az InfoRádióban a Pedagógusok Szakszervezetének elnöke.
Varga László közölte: olyan is előfordul, hogy a tanár ezért nem is vállalja az ügyeletet.
Az InfoRádió megkereste az oktatási tárcát, ahol azt mondták: a problémáról nem a minisztérium tehet, ez az APEH és a pedagógusok ügye. Az APEH azonban nem reagált a megkeresésre.
Megoldás: ingyenmunka?
A Pedagógusok Szakszervezetének elnöke szerint két megoldás lenne elfogadható.
Az egyik, hogy az OKÉV kifizetések adóelszámolását elláthatja az iskola; a másik út, hogy az eredeti munkáltatóhoz kell az OKÉV-nak utalni ezt az összeget, és a munkáltató számfejti majd a bérhez hasonlóan, és akkor ez az adózási probléma elkerülhető - tette hozzá Varga László.
A szakszervezeti vezető azt mondta: a szakszervezet jelezni fogja a problémát a következő érdekegyeztető tárgyaláson.
Varga László nem tud róla, hogy a jövőben változna a helyzet, a nethirlap internetes portál viszont azt írja: a pedagógusok tavasztól már kérhetik, hogy társadalmi munkában felügyeljék az érettségi vizsgákat. Így nem kapnának pénzt, viszont nem lesznek önadózók sem.
A kecskeméti gyorshajtó kapott egy 468 ezres csekket, aztán még valamit