A polgármester szerint a bontás nem jogszerűtlenül kezdődött, a VI. kerületi vagyonkezelő részvénytársaságnak érvényes és jogerős engedélye volt a VII. kerülettől.
Verók István azt mondta: a bontás körüli hatósági kérdés politikai üggyé vált, mert az Élőlánc Magyarországért mozgalom egy tagja országgyűlési képviselőjelölt, és a rombolás ellen Demszky Gábor főpolgármester is tiltakozott.
A terézvárosi polgármester hangsúlyozta: ma nem folytatódott a bontás, csak életveszély-elhárítás; a munkások a járókelők védelmében dolgoztak.
Verók István arra is felhívta a figyelmet, hogy a Hild-ház nem a zsidó negyed része, és nem is műemlék épület.
A kerületi vezető cáfolta azt is, hogy korábban ígéretet tett volna Bozóki András kultuszminiszternek arra, hogy felfüggeszti a bontást.
A Hild József által 1844-ben tervezett, klasszicista stílusú épület bontását múlt héten pénteken kezdték meg, annak ellenére, hogy a döntés ellen civil szervezetek tiltakoztak.
Bozóki András kulturális miniszter nyílt levélben kérte az épület megkímélését Verók Istvántól, a tulajdonos VI. kerület polgármesterétől.
Az ÓVÁS! nevű civil egyesület a múlt héten fordult a Budapesti Törvényességi Felügyeleti Ügyészséghez, amely azonnal fellebbezett a bontási határozat ellen.
A kecskeméti gyorshajtó kapott egy 468 ezres csekket, aztán még valamit