eur:
411.68
usd:
395.29
bux:
79551.8
2024. november 24. vasárnap Emma

A Zengőn található honvédségi terület átadását kérik a civilek

Jövő év első felében a Duna-Dráva Nemzeti Parkhoz kerülhet a mecseki Zengő-csúcsnak az a része, amely jelenleg a Honvédelmi Minisztérium kezelésében van. A Civilek a Zengőért Mozgalom vezetője az InfoRádióban azt mondta, hogy a terület átadására ígéretet kaptak a tárca politikai államtitkárától.

Herbert Tamás elmondta: mivel nem épül NATO-lokátor a Zengőn, a minisztériumnak nincs szüksége a területre.

Hozzátette: információjuk szerint egy 50-60 méter átmérőjű, kör alakú terület, valamint az oda tervezett út nyomvonala van a tárca birtokában.

Iváncsik Imre államtitkár azt mondta: felkéri a minisztert az eljárás elindítására – mondta Herbert Tamás.

Gyurcsány Ferenc miniszterelnök november végén jelentette be, hogy a kormány nem a Zengőn, hanem a Pécs melletti Nagy-Tubesen építené meg a déli országrész légvédelmét biztosító NATO-radarállomást.

A kormányfő előzőleg egyeztetett Sólyom László köztársasági elnökkel, aki támogatta a kabinet tervét.

December 17-én mintegy százan tüntettek a tervezett lokátor ellen. A megmozdulást Borhidi Attila fideszes képviselőjelölt szervezte.

A politikus közölte: a radarállomás új helyszínén is mintegy 40 védett növényfajt tartanak számon.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Magyarországon is szavazhatnak a román elnökre

Magyarországon is szavazhatnak a román elnökre

Romániában vasárnap belföldön is megkezdődött a szavazás az idei elnökválasztáson, amelyen az ország 19 millió választópolgára arról dönt, ki legyen az országot tíz éve vezető Klaus Iohannis államfő utódja.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.25. hétfő, 18:00
Nagy Márton
nemzetgazdasági miniszter
Új gazdasági világrend körvonalazódik: ez vár ránk a „globális rendetlenség” korában

Új gazdasági világrend körvonalazódik: ez vár ránk a „globális rendetlenség” korában

A világ gazdasági rendje átalakulóban van, miközben az iparpolitika és a gazdasági biztonság új eszközei formálják a globális kapcsolatrendszereket. Az Egyesült Államok és az EU erőfeszítései a Kínától való függőség csökkentésére, valamint a geopolitikai feszültségek által felerősített protekcionizmus új törésvonalakat teremtenek az értékláncokban – írja a világgazdaságról szóló friss elemzésében a brüsszeli döntéshozatalban befolyásos Jacques Delors Intézet. A kutatás megoldásokat javasol a G20 tagországok számára az ellátási láncok diverzifikálására, a digitális tér biztonságának fokozására és a zöld átállás előmozdítására, miközben figyelmeztet az egyoldalú gazdasági intézkedések veszélyeire.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×