eur:
385.82
usd:
354.96
bux:
68940.93
2024. május 16. csütörtök Botond, Mózes

A Microsoftnak ki kell fizetnie a közel félmilliárd eurós bírságot

Elutasította az Európai Közösségek luxembourgi székhelyű Elsőfokú Bírósága a Microsoft keresetét, amelyet az amerikai számítástechnikai vállalat az Európai Bizottság ellen adott be.

A Microsoft ellen döntött az Európai Közösségek Elsőfokú Bírósága, így az amerikai számítástechnikai vállalatnak ki kell fizetnie a rá 2004.ben kiszabott 497 millió eurós (126,2 milliárd forintos) bírságot.

A brüsszeli bizottság három éve azért büntette meg a Microsoftot, mert megállapította, hogy az visszaélt piaci erőfölényével, amikor a szerverek szoftverjei és a médialejátszók terén megpróbálta kiszorítani versenytársait a piacról.

A döntés részeként a Microsoftnak meg kell fizetnie az Európai Bizottság ügyvédi költségeinek 80 százalékát is, bár igaz, hogy egy meg nem határozott százalékban az európai testületnek is hozzá kell járulni az amerikai vállalat jogi kiadásaihoz.

A bíróság döntésében egyébként a Bizottság egy rendelkezését megsemmisítette, így a jövőben sem ellenőrzi független testület a Microsoft viselkedését.

A cég tanulmányozza az ítéletet

A Microsoft vezető jogásza azt mondta újságíróknak, hogy alaposan tanulmányozni kívánják az ítéletet, mielőtt döntenek az esetleges fellebbezésről.

Brad Smith szerint ha léteznek olyan "kiegészítő lépések", amelyeket meg kell tenniük az ítéletben foglaltak teljesítése érdekében, akkor azokat megteszik.

Tavaly a Microsoftnak napi büntetést kellett fizetnie (összesen 280,5 millió euró, azaz 71,2 milliárd forint) értékben, mivel nem alkalmazta a 2004-es döntéseket.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.05.16. csütörtök, 18:00
Kocsis Máté
a Fidesz parlamenti frakciójának vezetője
„A világon itt a legalacsonyabb az államadósság, mégsem hajtjuk végre a szükséges beruházásokat”

„A világon itt a legalacsonyabb az államadósság, mégsem hajtjuk végre a szükséges beruházásokat”

A 2004-es bővítés és a kohéziós politika sikertörténet, de mindenképpen újra kell gondolni az uniós felzárkóztatási rendszert. Az EU-s és állami támogatásokra egyaránt szükség van, hogy javítsunk Európa versenyképességén, és a költségvetési adósságfékeknek nem szabad akadályozniuk a beruházásokat. A magas szociális kiadások nem jelentenek versenyhátrányt Európában, épp ellenkezőleg: az erős munkavállalói jogok előnyt jelentenek az EU-nak – többek között ezekről beszélt a Portfolio-nak adott interjújában Oliver Röpke, az Európai Gazdasági és Szociális Bizottság (EESC) elnöke.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×