eur:
389.13
usd:
361.78
bux:
68882.55
2024. május 8. szerda Mihály

"Példátlan igazságtalanság" Magyarországgal szemben

A francia média egyre inkább az elnökválasztási kampányra összpontosít, így alig foglalkozik a Magyarországgal kapcsolatos eseményekkel. Ez alól a jobboldali internetes fórumok jelentenek kivételt, amelyek a magyar kormány megleckéztetésének a szándékát látják a Brüsszel által elindított eljárásokban.

A Le Figaro és a Le Monde című napilapok kizárólag a túlzott költségvetési hiány miatt indított uniós eljárásról tudósítanak, az AFP francia hírügynökség cikkét véve át. Az írás szerzője meg nem nevezett európai diplomatát idézve arról számol be, hogy az uniós pénzügyminiszterek keddi tanácskozásán "valódi politikai feszültségek" alakultak ki Magyarország és partnerei között.

Ami az erőviszonyokat illeti, huszonhatan vannak egy ellen, jellemezte a helyzetet az AFP-nek a névtelen forrás, hozzátéve, hogy a költségvetési deficit egy dolog, ám Magyarország politikai irányával is gondok vannak.

A jobboldali internetes fórumokon a hangnem teljesen más jellegű. Egy ismert újságíró, Yves Daoudal egyenesen úgy fogalmaz saját blogján, hogy a Magyarország ellen foganatosítandó uniós szankciók "példátlan igazságtalanságról" árulkodnak. A pénzügyminiszterek tanácskozása kapcsán a szerző hangsúlyozza, hogy olyan országok akarják megbüntetni a magyarokat, amelyek költségvetési hiánya meghaladja bruttó hazai termékük három százalékát, miközben a magyaroké ez alatt van.
Yves Daoudal emlékeztet, hogy az Európai Bizottság szerint Magyarország nem fenntartható módon csökkentette a hiányát, majd hozzáteszi: hiába ígérte meg a magyar kormány, hogy a költségvetési hiány, jövőre is az előírt három százalék alatt marad, senki sem akarja kivárni, hogy ez teljesül-e. Hogy miért? Szerinte azért, mert "szét kell verni Orbán Viktort".

A Le Figaro és Le Monde internetes kiadásaiban található olvasói hozzászólásokból is a fenti megállapítások köszönnek vissza. Az egyik kommentátor azt írja, így jár az a kormány, amelyik szembehelyezkedik a liberálisokkal és a szocialistákkal. Egy másik a túlzottdeficit-eljárás kapcsán emlékeztet: "költségvetési hiány Portugáliában 8 százalék, Franciaországban előreláthatóan 5,5 százalék, Spanyolországban várhatóan meghaladja a 8 százalékot. Folytassuk a sort?"

A fórumokon egyébként továbbra is visszatérő téma, hogy Magyarországgal valójában az Istenre és a keresztény gyökerekre hivatkozó alkotmányt fizettetik meg. A politikai korrektség diktatúrája ellen néhány éve hadat üzent jobboldali újságíró, Eric Zemmour pedig egy rádiós jegyzetében nemrég arra figyelmeztetett: az olyan nagy szavak, mint demokrácia, jogállamiság vagy szabadságjogok füstfala mögött látni lehet, hogy Magyarország esetében valójában ádáz harc dúl a politika és a pénzpiacok, a nemzet és Brüsszel között.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk

Salát Gergely: Hszi Csin-ping látogatása Magyarország Kína melletti markáns kiállását is jutalmazza

A kínaiak a fő világpolitikai stratégiája most a saját mozgástér bővítése, és a jövőben a többpólusú világrend kialakítása – mondta Salát Gergely, a Pázmány Péter Katolikus Egyetem és a Magyar Külügyi Intézet munkatársa. Az InfoRádió Aréna című műsorában beszélt a kínai elnök látogatásának jelentőségéről, a pekingi diplomácia módszereiről, a küldöttség összetételéről és az orosz–kínai viszonyról is.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.05.08. szerda, 18:00
Mráz Ágoston Sámuel a Nézőpont Intézet vezetője
Závecz Tibor a Závecz Research Piac- és Társadalomkutató Intézet ügyvezetője
Megmaradt az ötnapos tőzsdei győzelmi sorozat a tengerentúlon

Megmaradt az ötnapos tőzsdei győzelmi sorozat a tengerentúlon

Gazdasági adatok tekintetében ma Németországból érkeztek fontos számok az ipar kilátásaival kapcsolatban, ezen kívül megjött az európai kiskereskedelmi adat is, illetve a hazai kiskereskedelmi számok is. Tegnap kimondottan jó hangulatban zajlott a kereskedés a tőzsdéken, nagyot tudott a hazai piacon ralizni az OTP. A magyar tőzsdén a Richter volt a legjobban teljesítő nagypapír, emellett pedig kitartott a tegnapi széleskörű optimizmus a piacokon, a vezető európai részvényindexek ezúttal is határozott pluszban álltak meg, míg Amerikában óvatos emelkedést láthattunk.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×