A fiú a rend őreit a legválogatottabb szitkokkal illető "véleményét" az eset után azonnal közzé tette a közösségi oldalon, és azt három hónappal később, véletlenül fedezték fel az érintettek, akik mindjárt feljelentést is tettek. A bíróság nyilvános sértegetés címén ítélte el a zord kritikust, és az elemzők az eset kapcsán immár azt hangsúlyozzák, hogy a rendhagyó döntéssel a testület megmutatta, hogy az internet világában is érvényesek a törvények.
A francia hatóságok egyébként egyre inkább figyelik a világhálót; egy motoros férfinak novemberben azért kell bíróság elé állnia, mert a YouTube videomegosztó oldalon közölte, hol és milyen körülmények között, illetve mennyivel lépte túl a megengedett sebességhatárt. A rendőrség szeptember elején buktatta le a nyugat-franciaországi utakon saját dokumentációja szerint olykor 300 kilométeres óránkénti sebességgel is száguldozó motorost.
Az ügy érdekessége, hogy a férfit egy alkalommal egy radar is lefényképezte az egyik autópályán, akkor éppen 260-nal szlalomozott az autók között, de nem sikerült azonosítani, mivel a motorokon csak hátul van rendszámtábla. A lebukást a YouTube-os fényképek hozták meg, a számítógép IP címe, azaz hálózati azonosítója alapján ugyanis a rendőröknek sikerült megtalálniuk a szabálytalankodót.
A motorosnak a sebességkorlát túllépése mellett mások életének veszélyeztetése, illetve a fényképek közzététele által elkövetett, "meg nem valósított bűncselekményre való felhívás" címen kell bíróság elé állnia, és amennyiben minden vádpontban bűnösnek találják, akár öt év börtön- és 45 ezer eurós pénzbüntetéssel sújthatják.
A kecskeméti gyorshajtó kapott egy 468 ezres csekket, aztán még valamit