A kutatók már a kékkagylók és a tengeri makkok ragasztóanyagainak orvosi alkalmazásán is dolgoznak, ezek azonban inkább vizes közegben, például fogászati területen alkalmazhatók - mondta Janek von Byern biológus, a kutatás vezetője. Ezzel ellentétben a szalamandra rögzítőanyaga ideiglenes jellegű, ezért lehetne vele elősegíteni a sebek záródását.
A sebgyógyításhoz és a fogimplantátumok rögzítésére használt szintetikus orvosi ragasztóanyagok gyakran egészségre károsak és nem bomlanak le - jegyezte meg a szakember. Von Byern kutatócsapata abból indul ki, hogy a szalamandra mintájára kifejlesztett ragasztóanyag kevésbé árt majd az egészségnek, mivel jobban eltűri a szervezet.
Egyes szalamandrafajok bőrmirigyeikben ragasztóanyagokat termelnek, amelyekkel a ragadozók száját összeragasztják, így akadályozván meg, hogy azok megegyék őket. A biológusok szerint ilyen például a csíkos harántfogú gőte, amelynek ragasztóanyagát tüzetesebben is megvizsgálják a kutatók, akik pár éven belül szeretnék kifejleszteni az első ragasztó-prototípusokat.