A francia fennhatóság alatt álló, két dél-indiai szigeten él pár ezer kis pingvin, amelyek egy francia ornitológus szerint külön fajt alkotnak.
Pierre Jouventin először negyedszázada vetette fel, hogy a madarak eltérnek a körülöttük élő több millió sziklaugró pingvintől, de egészen mostanáig a tudomány elutasította álláspontját.
Az ornitológus, tudós és filmkészítő francia elsősorban arra alapozta véleményét, hogy a pingvinek társkereső hangja mélyebb, mint unokatestvéreiké és a sziklaugró pingvinekre jellemző gyönyörű, tollas szemhéjuk hosszabb és bozontosabb, mint a többieké.
A 63 éves Pierre Jouventin elméletét az ornitológusok egészen mostanáig elutasították, ám a Molekuláris Ekológia című tudományos lap következő számában megjelenő cikkében a tudós DNS-tesztekkel bizonyítja igazát.
"Érdekes felfedezés, hiszen az ember nem mindennap talál ekkora méretű új madárfajt" - fejtegette a francia ornitológus, aki szerint felfedezése segítheti az állatok túlélését is.
Miután hamarosan hivatalosan is önálló fajként ismerik el őket, alacsony létszámuk miatt azonnal a kihalásra ítélt fajjá nyilvánítják őket, így befogásuk és a tojásaikkal történő kereskedés törvénybe ütköző cselekedetnek számít majd.
Ezért állt le a Déli pályaudvar