eur:
402.13
usd:
383.27
bux:
87542.1
2025. február 16. vasárnap Julianna, Lilla
18 éven felülieknek
Az ön által letölteni kívánt tartalom olyan elemeket tartalmaz, amelyek Mttv. által rögzített besorolás szerinti V. vagy VI. kategóriába tartoznak, és a kiskorúakra káros hatással lehetnek.

Ha szeretné, hogy az ilyen tartalmakhoz kiskorú ne férhessen hozzá, használjon szűrőprogramot
Nyitókép: Pexels.com

Abszurd csalás gyanúja vetül a sakklegenda legyőzőjére - 18+

Váratlan vereséget szenvedett az ötszörös világbajnok sakklegenda, Magnus Carlsen. Állítólag ellenfelének szexuális segédeszközzel morzézták el a nyerő lépéseket.

Némi meglepetésre a 19 éves Hans Niemann legyőzte a norvég sakknagymestert, Magnus Carlsent a Saint Louis Sakk Klub versenyén. A mérkőzést a Grand Chess Tour nemzetközi sakkbajnokság utolsó állomásán játszották, aminek összdíjazása 350 000 dollár (kb. 143 millió forint) volt.

A játszma után az ötszörös világbajnok Carlsen megjelentetett egy tweetet, amiben közölte, hogy visszalép a tornáról. Ilyet még soha nem tett pályafutása alatt a sakknagymester.

A norvég versenyző arra is utalt, hogy csalás történhetett a mérkőzésen. A tweethez egy videót is mellékelt, amelyben José Mourinho edző azt mondja, „ha beszélek, nagy bajba kerülök” – írja a 24.hu.

A norvég Aftenposten oknyomozása szerint Niemann vélhetően rezgő análgyöngyöket használhatott, az amerikai egyik segítője egy számítógépes program alapján morzejeleket küldött a szexuális segédeszközre, így Niemann érezte, majd dekódolta, hogyan is kell lépnie a győzelemért. Később több más médium is ugyanerre a következtetésre jutott.

A hír terjedése után megszólalt az ellentábor is, Garri Kaszparov például azt követelte a norvégtól, hogy adjon magyarázatot, miért állt fel verseny közben és miért vádolta meg Niemannt. Többen pedig egyből kizárták az abszurd forgatókönyvet, még azt is, hogy Niemann egyáltalán csalt.

Az análgyöngyös verziót egyfelől árnyalja, hogy a versenyen minden játékost átvizsgálnak egy fémdetektorral, és később is többször ellenőrzik őket. Egyes szakírók szerint Niemann azért nyert, mert ráérezhetett Carlson taktikájára vagy tippet kapott valakitől a norvég nyitásáról, így felkészültebben vághatott neki a mérkőzésnek.

Az amerikai természetesen tagadta, hogy csalt volna, még azt is közölte, hogy

ha kell, meztelenül is leül a sakknagymesterrel.

A havonta átlagosan 400 millió megtekintést elérő Stripchat oldal fel is ajánlott 1 millió dollárt Niemannak, hogy játssza le ruha nélkül a meccset.

A 24.hu mások mellett azt is megjegyzi, hogy van pár tény, ami viszont, ha nem is bizonyítja a prosztatakényeztető jelenlétét, de kérdésessé teszi Nieman győzelmét.

Egyfelől az amerikai játékost korábban már többször csaláson kapták, néhányat még ő maga is bevallott. Emellett Niemannak volt a legalacsonyabb Élő-pontszáma a mezőnyben, mégis legyőzte Carlsent, akit az utóbbi két évben senki sem tudott megverni.

Címlapról ajánljuk
Véres harcok dúlnak a Kongói DK-ban – háromezer áldozat a koltáncsempészet árnyékában

Véres harcok dúlnak a Kongói DK-ban – háromezer áldozat a koltáncsempészet árnyékában

Ruanda az elmúlt években reguláris hadsereggé fejlesztette az M23 nevű tuszi milíciát, amely a korábbi súlyos vereségek után az elmúlt hetekben már komoly katonai sikereket ért el Észak-Kivu tartományban – mondta az InfoRádióban a Migrációkutató Intézet igazgatója. Marsai Viktor arról is beszélt, rengeteg helyi lakosnak teljesen mindegy, ki uralja a területet, csak azt szeretnék, hogy legyen béke, stabilitás és kiszámíthatóság.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.02.17. hétfő, 18:00
Csiki Varga Tamás
a Nemzeti Közszolgálati Egyetem John Lukacs Intézet tudományos főmunkatársa
Három betű, ami nem hagyja nyugodni Amerikát – De mit is jelent egyáltalán?

Három betű, ami nem hagyja nyugodni Amerikát – De mit is jelent egyáltalán?

Tavaly júliusban néhány republikánus képviselő azt hangoztatta, Kamala Harris alelnök csak a származása és a neme miatt jutott pozícióhoz, miután a volt kaliforniai szenátor átvette a demokrata párti elnökjelöltséget Joe Bidentől. Idén a halálos áldozatokkal járó, Los Angeles környéki erdőtüzek közepette Kristin Crowley tűzoltóparancsnokot azért támadták, mert a tűzoltóságon belül nagy hangsúlyt fektet a sokszínűségre. A pár héttel ezelőtti washingtoni helikopterbaleset kiváltó okai kapcsán szintén előkerültek ugyanezek a vádak, különösen Donald Trump amerikai elnök kormánya részéről. A három közelmúltbeli esetet három betű, a D, az E és az I köti össze. De ha már ennyit emlegetjük, mit takar pontosan ez a rövidítés, és mi vezetett odáig, hogy az amerikai politika egyik legmegosztóbb kérdésévé váljon?

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×