eur:
402.67
usd:
373.01
bux:
89176.31
2025. április 1. kedd Hugó
Nicolas Otamendi, a Manchester City (b) és Joelinton, a Newcastle United játékosa az angol első osztályú labdarúgó-bajnokság 34. fordulójában játszott Manchester City-Newcastle United mérkőzésen a manchesteri Etihad Stadionban 2020. július 8-án. A Manchester City 5-0-ra győzött.
Nyitókép: MTI/EPA/Pool/Michael Regan

Anglia bezár, de a Premier League nem

Boris Johnson brit miniszterelnök egész Angliára zárlatot rendelt el az új koronavírus-mutáns gyors terjedésének megfékezéséért, de a profi sportok nem állnak le.

A rendelet értelmében csak különleges okkal hagyhatják el otthonukat az emberek, gyakorlatilag mindenkit otthonába zárnak, akit csak lehet. Joggal merült fel a sportrajongókban, hogy ez hatással lesz majd a szezonra is, de mint kiderült, az élsportolók ugyanúgy járhatnak edzésre és részt vehetnek a mérkőzéseken is – írja a 24.hu.

Az elmúlt Premier League-fordulókban kísérleteztek a nézők visszaengedésével, de idővel mindenhol újra be kellett zárni a stadionokat a nézők elől a növekvő fertőzésszámok miatt. Sok szurkoló a bajnokság szüneteltetését is javasolta, hogy a futballisták ne fertőződjenek meg.

A BBC arról ír, hogy zárt kapuk mögött folytatódhat a profi sport Angliában. Az embereknek napi egy szabad levegőn végzett testmozgást engedélyeznek a régióban, de

az olyan létesítmények, mint a teniszpályák, az edzőtermek vagy a golfpályák, zárva tartanak, akkor is, ha a szabadban végezhetik tevékenységüket az ott sportolók

(Skóciában a golfot szigorú szabályok mellett engedik). Egyedül a mozgáskorlátozottak sportolhatnak zárt térben. Amatőrök csapatsportot sem űzhetnek.

A portál felhívja a figyelmet arra, hogy a szezonban négy Premier League-meccset halasztottak el a koronavírus miatt.

Minden Infostart-cikk a koronavírusról itt olvasható!


VIDEÓAJÁNLÓ
Címlapról ajánljuk
Demkó Attila: európai érdek, hogy nyissuk már ki a szemünket!

Demkó Attila: európai érdek, hogy nyissuk már ki a szemünket!

Milyen titkok derültek ki az elmúlt napokban a The New York Timesból? Miért nem jó az európai vezetők stratégiája az Egyesült Államokkal és Donald Trumppal kapcsolatban? Mi az USA érdeke Oroszország kapcsán? Miért támogatják a britek ilyen erőteljesen az ukránokat? Ezekről a kérdésekről is beszélt Demkó Attila, a Nemzeti Közszolgálati Egyetem John Lukacs Intézet programvezetője az InfoRádió Aréna című műsorában.

Száj- és körömfájás: az állatorvos szerint a vakcinázott és a betegségen áteső állatok is időzített bombák

Csak akkor érhető el a teljes mentesség, ha már nem lesz egyetlenegy beteg vagy vakcinázott állat sem az országban – mondta az InfoRádióban Csivincsik Ágnes. A Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem tudományos főmunkatársa hozzátette: ma már nem olyan jó a szarvasmarhák ellenálló képessége, mint a hetvenes években, az újszülöttek pedig még érzékenyebbek.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.04.01. kedd, 18:00
Csicsmann László
Közel-Kelet szakértő, a Budapesti Corvinus Egyetem tanára
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×