eur:
392.83
usd:
366.53
bux:
66129.26
2024. április 25. csütörtök Márk
Szöllősi-Zácsik Szandra (k), valamint a szerb Sladana Pop-Lazic (b) és Andela Janjusevic a női kézilabda Európa-bajnokság C csoportjának második fordulójában játszott Magyarország - Szerbia mérkőzésen a dániai Koldingban 2020. december 6-án.
Nyitókép: MTI/EPA/Ritzau/Bo Amstrup

Kézilabda Eb: Danyi Gábor elárulta, hogy sikerült fölrázni a lányokat

Más típusú játékra van szükség a magyar női kézilabda-válogatottól a keddi hollandok elleni sorsdöntő Európa-bajnoki csoportmérkőzésen, mint amilyennel a szerbeket sikerült 38–26-ra legyőzni – mondta az InfoRádiónak társ-szövetségi kapitány.

Danyi Gábor megfogalmazása szerint sor került egy olyan beszélgetésre, természetesen kiegészítve egy szakmai videoelemzéssel, amely során „kicsit föl kellett ébreszteni a játékosokat, hogy miért vagyunk itt”, hogy milyen hozzáállásra, rajtkészültségre és szemléletre van szükség egy világversenyen egy válogatott mezben. Mindazok ellenére, hogy a lányokban ne az lenne, hogy ne akarnának, legfeljebb nem tudták eddig a szükséges energiákat és figyelmet, koncentrációt összpontosítani, úgy ahogyan azt kell – tette hozzá a társ-szövetségi kapitány, aki szerint, bár lehetne kifogásokat keresni, azonban minden válogatott hasonló cipőben jár, így ez nem céljuk, azonban

az első mérkőzés során tapasztalat fásultság és dekoncentráció nem fog többé elfordulni.

A mester szerint, miután minden mérkőzés más és más, egységes taktika és kezdőcsapat, mint olyan, nincs, mindig az aktuálisan legjobb formában lévőket, igazodva az ellenfélhez, kell a pályára küldeni. Lehetnek ugyan az embernek megérzései, lást Zácsik Szandra kezdetése a szerbek ellen, csodákra nem kell számítani, jegyezte meg. Van egy alapkoncepció, -játék, amihez igyekszenek igazítani a játékosokat. Amivel ugyanakkor mindenkinek tisztában kell lennie, hogy

a kézilabda sohasem hét-nyolc, hanem tizennégy-tizenöt játékosról szól,

és aki adott esetben csak 5-10, esetleg 15 percre jut szerephez csereként, az ugyanolyan fontos, mint aki például kezdőként lép pályára. De ugyanaz, mint ami a szerbek ellen jó volt, az majd biztos, hogy a hollandok ellen nem lesz az – tette hozzá Danyi Gábor.

A nemzeti csapat szereplésével bővebben kedd eset fél 8-kor az InfoRádió Hetes című magazinműsorában hallhatnak.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Okok, amelyek a magasba emelték, aztán a földhöz csapták Szoboszlai Dominik Liverpoolját

Okok, amelyek a magasba emelték, aztán a földhöz csapták Szoboszlai Dominik Liverpoolját

A Liverpool – különösen fájó ez a Vörösök híveinek – éppen a városi rivális Everton elleni vereséggel, szerdán szinte minden esélyét elveszítette a győzelemre az Arsenallal és a Manchester Cityvel vívott hármas harcban. Az Ágyúsok előnye három pont négy fordulóval a zárás előtt, ami a jobb gólkülönbség miatt valójában négy. A City két mérkőzéssel kevesebbet játszott náluk, de a vesztett pontokat tekintve az előnye öt pont Szoboszlai Dominik csapatával szemben.

Döntött a kormány: három kérdésben is módosítják az alaptörvényt

Megszűnik az igazságügyi miniszteri ellenjegyzés a kegyelmi ügyekben, viszont kiskorúkat érintő ügyekben nem lehet majd kegyelmet adni – jelentette be a Kormányinfón Gulyás Gergely, a Miniszterelnökséget vezető miniszter. Két további kérdésben is módosul az alaptörvény. Május 8-én Budapestre látogat a kínai elnök.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.04.25. csütörtök, 18:00
Bóka János
európai uniós ügyekért felelős miniszter
Ha Ukrajna élni akar, harcolnia kell – De mire lesz elég az amerikai segélycsomag?

Ha Ukrajna élni akar, harcolnia kell – De mire lesz elég az amerikai segélycsomag?

Több hónap huzavona után az Egyesült Államok törvényhozása megszavazta, Joe Biden elnök pedig mára virradóra aláírta azt a törvényt, amely az eddigi legnagyobb, összesen 61 milliárd dolláros katonai segélycsomagot biztosítja Ukrajna számára. A támogatás mérete példa nélküli, az viszont nagy kérdés, hogy mire lesz elég. Képesek lehetnek-e az ukránok visszafoglalni az oroszok által megszállt területeket, vagy csupán a védelmi képességeik lesznek erősebbek? Kell-e tartani eszkalációtól az új fegyverek miatt, és mi lehet Oroszország jelenlegi, valós célja a háborúban? Továbbá milyen keretben érdemes értelmezni az eseményeket, tényleg a Nyugat sorsa dőlhet el Kelet-Ukrajnában vagy csupán szláv belharcról van szó? Egyebek mellett ezekről a témákról kérdeztük Kaiser Ferencet, a Nemzeti Közszolgálati Egyetem Nemzetközi Biztonsági Tanulmányok Tanszékének docensét az Ukrajnának megszavazott amerikai katonai segély apropóján.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×