Az MTK Budapest elnöki és a Magyar Olimpiai Bizottság alelnöki tisztét is betöltő sportvezetőt egyedüli jelöltként, nyílt szavazással, ellenszavazat és tartózkodás nélkül bízták meg a küldöttek 2024-ig a sportszervezet vezetésével.
A SOSZ elnökségébe ugyancsak egyhangú szavazással bekerült:
- Czerpán István (elnök, Pécsi VSK),
- Gergely István(ügyvezető elnök, Bp. Honvéd SE),
- Kovács Antal (Atomerőmű SE),
- Mátyás Gábor (elnök, Dunaferr SE),
- Nyíri Zoltán (ügyvezető alelnök, Ferencvárosi TC),
- Őze István (klubigazgató, Újpesti TE),
- Sámuel Botond (elnök, Tatabányai SC),
- Sántha Gergely (elnök, DVTK SE),
- Ujhidy Tibor (elnök, Kecskeméti Spartacus Sportkör és Közösségi Tér) és
- Zsoldos Péter (ügyvezető elnök, KSI).
A felügyelő bizottság tagja lett Hausz Gyula, a Főtaxi SE elnöke, Nagy József, a SOSZ korábbi elnökségi tagja és Szalai Miklós, az FTC gazdasági főigazgatója. Köszöntőjében Schmitt Pál, a Nemzetközi Olimpiai Bizottság tagja kiemelte, hogy a sportegyesületek jelentik a sportmozgalom szívét, ezért azokat családtagként kell szeretni. "A sportegyesületeknél ugyanis minden megtörténik, ami a sportban van" - fűzte hozzá a MOB tiszteletbeli elnöke.
Újbóli megválasztása után tartott beszédében Deutsch Tamás emlékeztetett rá, hogy amikor 2015 decemberében átvette a szervezet irányítását, 96 tagja volt a SOSZ-nak, jelenleg pedig már 518.
"A következő négy évben szeretnénk ezt a számot megduplázni, és megközelíteni az egykori 1100-as taglétszámot"
- hangoztatta ez elnök. Kitért arra is, hogy az elmúlt négy és fél évben 950 millió forintot kaptak a kormánytól a kis- és közepes sportegyesületek fejlesztését célzó programokra, és a működési támogatással együtt az állami források meghaladták az egymilliárd forintot.
Deutsch ígéretet tett a kis- és közepes sportegyesületek támogatásának folytatására, a szétosztandó pénz mértékét pedig a 2024-es időszak végéig szeretné megháromszorozni. Beszédét azzal zárta, hogy eredményes egyesületek nélkül nincs esély a magyar sportban újabb aranykorra.
A küldöttgyűlés ugyancsak nyílt szavazással, egyhangúlag fogadta el a SOSZ 2019. évi szakmai tevékenységéről és gazdálkodásáról szóló beszámolót, a felügyelő bizottságnak az utóbbihoz kapcsolódó jelentését, az alapszabály módosítását, valamint a SOSZ idei szakmai programját és költségvetését.