Az alpesi csapat is utazhat a phjongcsangi olimpiára, így a 2014-ben Szocsiban rendezett versenyhez képest hárommal több sportolót jelent. Vékássy Bálint kiemelte: az utolsó pillanatban beeső sportolók adminisztrációs feladatai – fotózás, ruha és a csapatkönyvbe kerülés biztosítása – sok munkával járnak. Mindemellett szombaton utazott el Dél-Koreába a versenyzők – 23 fős – első köre, a korcsolyacsapat.
Óriási eredmény, hogy a rövidpályás gyorskorcsolyacsapat kitölti a 10 darab kvótát, ez még nem történt meg korábban
– hangsúlyozta a MOB főtitkára. Az, hogy a síelők végül heten lesznek, nem a magyarok teljesítményét dicséri, inkább a szerencsének köszönhető, hiszen főként azon múlt, hogy más országok hogyan adtak vissza kvótát. Ettől függetlenül nagyon örülnek a lehetőségnek – tette hozzá.
A magyar csapat gerincét adó rövidpályás gyorskorcsolyázók érmet szeretnének szerezni a február 9-én kezdődő téli olimpián – beszélt a célokról Vékássy Bálint. Egy érem is óriási bravúr lenne 38 év után. A téli olimpiák történetében megszerzett 6 érmet mind a műkorcsolyázók hozták el, így különösen nagy siker lenne az éremszerzés másik sportágban – tette hozzá.
A főtitkár szerint teljesen biztonságos a verseny helyszíne annak ellenére, hogy korábban Észak- és Dél-Korea között nagyon feszült volt a helyzet. A Nemzetközi Olimpiai Bizottság folyamatosan tárgyalt mindkét féllel, hogy béke legyen.
„Mi nem aggódtunk soha”
– hangsúlyozta Vékássy Bálint. Házon belül azt a kérdést tették fel, hogy a gyermekeiket magukkal vinnék-e, és a válasz mindig igen volt.
A MOB főtitkára arról is beszélt, hogy nagyon szétzilált a jelenlegi rendszer, mert úgy tűnik, hogy nem kap elég pénzt ez a terület, miközben a források elegendőek, csak nem hasznosulnak eléggé. Éppen ezért azt tervezik, hogy a bizottság élére áll az ügynek, és az év közepéig egy sportstratégiát tesznek le a kormány asztalára.