eur:
411.16
usd:
392.15
bux:
79229.24
2024. november 21. csütörtök Olivér
Nyitókép: Pixabay

Több utasszállító repülő is átlépte a hangsebességet és "szuperszonikussá vált"

A hangsebesség átlépése napjainkban nagy ritkaságnak számít a kereskedelmi utasszállító gépek esetében, az egyik ilyen repülő azonban nemrég 1350 kilométer/órával közlekedett.

A közép-atlanti régióban kialakult rekordközeli erősségű szelek miatt februárban több kereskedelmi repülőgép is extrém sebességre gyorsult fel, és a tervezetthez képest jóval előbb megérkezett a célállomásra – írja az IGN beszámolója alapján a 24.hu.

Február 17-18-án több járat is szokatlanul nagy sebességet ért el a térségben, közülük a leggyorsabb a Philadelphiából Dohába tartó egyik repülőgép volt, amely

egy ideig csaknem 1350 kilométer/órával repült.

Ez kiugróan nagy sebességnek számít, igaz, bizonyos utasszállítók képesek még ennél is gyorsabban közlekedni.

Nem egy egyszeri esetről van szó, ugyanis szintén a két héttel ezelőtti hétvégén a Washington Dulles nemzetközi repülőtérről a londoni Heathrow nemzetközi repülőtérre tartó egyik járat csúcssebessége nagyjából 1290 kilométer/óra volt, és a tervezettnél 45 perccel korábban érkezett meg a célállomásra.

Egy másik, New Yorkból Lisszabonba tartó repülőgép pedig több mint 1343 kilométer/órás sebességet is elért.

A levegőben körülbelül 1235 kilométer/óra a hangsebesség, ami azt jelenti, hogy mindhárom repülő szuperszonikus sebességgel haladt.

A hangsebesség átlépése napjainkban ritka jelenség a kereskedelmi utasszállító gépek esetében. Az 1970-es években indított, majd 2003-ban kivont Concorde viszont még képes volt erre.

Nyitóképünk illusztráció.

Címlapról ajánljuk
Kalas Vivien Várhelyi Olivér uniós biztosi jelöléséről: kompromisszumos megoldás született

Kalas Vivien Várhelyi Olivér uniós biztosi jelöléséről: kompromisszumos megoldás született

A magyar uniós biztosjelölttől elvett szakterületek közül kettő az egészségügyi válságkezeléshez, egy pedig a szexuális és reprodukciós jogokkal kapcsolatos hatáskörhöz kapcsolódik – mondta az InfoRádióban a Nemzeti Közszolgálati Egyetem Eötvös József Kutatóközpont Európa Stratégia Kutatóintézetének főreferense. Kalas Vivien szerint az új Európai Bizottságtól nem igazán várhatók nagy változások, talán az ECR képviselőcsoport hozhat be új gondolatokat a mindennapos munkába.

Kaiser Ferenc: az oroszoknál maradhatnak az elfoglalt ukrajnai területek, de ez rablóháborút legitimálna

Békekötés nem várható, maximum tűzszünetet lehet elérni Ukrajnában, ami viszont nem biztos, hogy elég lesz az Egyesült Államoknak – mondta az InfoRádióban a Nemzeti Közszolgálati Egyetem docense arra reagálva, hogy egyes források szerint Vlagyimir Putyin tárgyalna az ukrajnai fegyverszünetről Donald Trumppal. Kaiser Ferenc szerint ha elapadnak a nyugati támogatások, akkor egész Ukrajna elveszhet.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.22. péntek, 18:00
Bernáth Tamás
Nyugat-Balkán szakértő, a Mathias Corvinus Collegium oktatója
Az Nvidia számait emésztik a befektetők, mélyrepülésben a Google anyacége

Az Nvidia számait emésztik a befektetők, mélyrepülésben a Google anyacége

Alapvetően bizonytalan mozgásokat láthattunk és láthatunk ma a világ tőzsdéin, jelentősebb elmozdulások az ázsiai és az európai piacokra sem voltak jellemzőek, ebbe a miliőbe a magyar tőzsde is beilleszkedett. A befektetők a világ legnagyobb piaci értékű cégének, az Nvidiának a felemásra sikerült gyorsjelentését emésztik, a chipgyártó bár a vártnál jobb negyedéves számokat közölt, de a kilátások már inkább a növekedés lassulásáról szólnak. Ezen felül az orosz-ukrán háborúval kapcsolatos hírek is mozgatják a piacokat, és a befektetők a további vállalati gyorsjelentésekre is figyelnek, illetve a bitcoinban van még nagy sztori, a legjelentősebb kriptodeviza árfolyama ma is új történelmi csúcsot döntött és karnyújtásnyira került a 100 ezer dolláros álomhatár.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×