eur:
409.69
usd:
389.05
bux:
79096.82
2024. november 20. szerda Jolán
TPz 1 Fuchs
Nyitókép: Wikipédia/Dirk Vorderstraße

Kárpátalján épít fegyvergyárat a Rheinmetall

A német hadiipari cég a következő 12 héten belül páncélozott járműveket gyártó üzemet nyit a Beregszászi járásban.

Németország legnagyobb fegyvergyártója ukránokat is kiképez az ország nyugati részén található gyárban készült harckocsik és egyéb páncélozott járművek karbantartására - nyilatkozta Armin Papperger vezérigazgató a CNN-nek.

Azzal érvelt, hogy így az ukránoknak nem kell mindig arra várniuk, hogy az amerikaiak vagy az európaiak segítsenek nekik a következő 10-20 évben.

A cég az év elején a Rheinische Post újságnak arról beszélt, hogy 200 millió eurós (218 millió dollár) értékű harckocsigyár megnyitását reméli Ukrajna földjén, amely évente körülbelül 400 harckocsi előállítására képes.

Papperger az amerikai lapnak most azt mondta, hogy a gyárban a Rheinmetall Fuchs páncélozott szállítókocsiját fogják összeszerelni és szervizelni, licenc alapján. Az üzemet a német cég az Ukroboronprommal, az ukrán állami védelmi cégcsoporttal együttműködve üzemelteti, amely egyben a létesítmény tulajdonosa is lesz. A két vállalat májusban jelentette be, hogy megállapodást kötöttek Ukrajna "védelmi technológiai kapacitásainak" növeléséről.

A Rheinmetall vezére szerint jelenleg egyébként a nagyobb mennyiségű lőszerigény kielégítése nagyobb prioritás, mint az, hogy több tankot építsenek.

A Rheinmetall jövőre 100 000-ről 600 000-re növeli tüzérségi lövedékeinek éves gyártási mennyiségét, és ennek a plusznak a nagy részét Ukrajnába történő szállításra fordítják – mondta Papperger. Hozzátette,

elméletben a Rheinmetall tudná biztosítani az Ukrajnának szükséges tüzérségi lőszer 60 százalékát.

A múlt héten egyébként a német törvényhozás ideiglenesen megállapodott abban, hogy 6 milliárd euró (6,5 milliárd dollár) értékű lőszert vásárolnak a Rheinmetalltól, és ennek egy részét Ukrajnának különítették el, mondta Papperger.

A karpathir.com mindezzel kapcsolatban megjegyzi, hogy a magyar közösség számára aggodalmat keltő lehet a beruházás, hiszen az orosz vezetés korábban kijelentette, hogy minden hasonló létesítmény célpontnak minősül. Így ez nem a munkahelyteremtést jelentheti az ottaniaknak, hanem azt, hogy a Beregszászi járás egy falujának lakói számára sokkal közelebb kerül a háború.

Címlapról ajánljuk
Tálas Péter: Putyin nagyon alacsonyra tette a nukleáris fegyverek bevetési küszöbét

Tálas Péter: Putyin nagyon alacsonyra tette a nukleáris fegyverek bevetési küszöbét

A nukleáris doktrína módosítása inkább csak a stratégiai kommunikáció része az orosz vezetés részéről, az eszkaláció most nem tűnik valószínűnek – mondta az InfoRádióban a Nemzeti Közszolgálati Egyetem Eötvös József Kutatóközpont John Lukacs Intézetének egyetemi docense. Hozzátette: ha a helyzet nukleáris konfliktussá fokozódna, abba belebukna a Putyin-rendszer, márpedig az orosz elnök abban érdekelt, hogy a jelenlegi rezsim minél tovább hatalmon maradhasson.

Titkosszolgálati jelentés: Oroszország vissza akarja szerezni az ellenőrzést Közép- és Kelet-Európa felett

A cseh Biztonsági Információs Szolgálat igazgatója közölte: az orosz titkosszolgálatok már most előkészítik a terepet ahhoz, hogy az ukrajnai háború lehetséges befejezése után megerősítsék Oroszország befolyását Csehországban. Michal Koudelka elutasította az orosz titkosszolgálatok képességeinek alábecsülését, szerinte a világ legjobbjai közé tartoznak.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.21. csütörtök, 18:00
Kóka János
a Doktor24 csoport alapító tulajdonosa
Lecsaptak az első ATACMS-rakéták Oroszországra, megváltozott az orosz nukleáris doktrína – Háborús híreink szerdán

Lecsaptak az első ATACMS-rakéták Oroszországra, megváltozott az orosz nukleáris doktrína – Háborús híreink szerdán

Miután megkapta az Egyesült Államoktók az engedélyt, Ukrajna rögtön lecsapott nagy hatótávolságú ATACMS-rakétákkal Oroszország Brjanszki területén, ahol egy lőszerraktárat ért támadás. Később nagy hatótávolságú drónokkal is támadás érte Oroszországot, ezúttal a Voronyezsi területet. Oroszország eközben megváltoztatta nukleáris doktrínáját, ami több ponton is kiterjesztette az atomfegyverek bevetésének lehetőségét. Cikkünk folyamatosan frissül az orosz–ukrán háború aktualitásaival.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×