eur:
392.27
usd:
366.85
bux:
67039.3
2024. április 27. szombat Zita
Légitámadás során megrongálódott lakóépület az orosz erők által ostromlott kelet-ukrajnai Bahmutban 2023. április 9-én.
Nyitókép: MTI/AP/LIBKOS

Szokatlan kijelentést tett az orosz védelmi tárca Bahmut ostromáról

Miután a település eleste a közeljövőben orosz várakozások szerint jó eséllyel megtörténik, az orosz védelmi minisztérium napi jelentését ismertetve Igor Konasenkov orosz altábornagy részletesen beszélt az ostromról.

A szokásos ellenséges veszteségszámok mellett Konasenkov kitért arra, hogy Bahmut ostromában fontos szerepet játszik az orosz Wagner katonai magánvállalat (PMC). Ezzel először elismerte a védelmi minisztérium is, hogy a zsoldosok tevékenyen részt vesznek az itteni harcokban – írja a Portfolio, emlékeztetve, tavaly szeptembere óta főként a Wagner ostromolta a települést, és csak minimális segítséget kaptak a reguláris erőktől.

Azt nem tudni pontosan, hogy miért várt a tárca a Wagner szerepének elismerésével. Jó eséllyel köze van a dolognak ahhoz a mély ellentéthez, ami a Wagner vezetője, Jevgenyij Prigozsin és az orosz védelmi minisztérium között már hónapok óta húzódik – olvasható.

Az eset nem példátlan, Szoledárnál már látható volt korábban hasonló jelenség: itt napokat várt az orosz védelmi minisztérium (és a Kreml), mire beismerték, hogy a várost a Wagner csoport foglalta el, nem pedig a reguláris erők. Emiatt Prigozsin meg is vádolta a védelmi minisztériumot azzal, hogy el akarják tőle venni a győzelem dicsőségét – jegyzi meg a lap.

Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.04.29. hétfő, 18:00
Csányi Sándor
az OTP Bank elnök-vezérigazgatója
Olyan fegyvert kap Ukrajna, ami elképzelhetetlen lett volna a háború előtt: ez lehet a legveszélyesebb eszköz Kijev arzenáljában

Olyan fegyvert kap Ukrajna, ami elképzelhetetlen lett volna a háború előtt: ez lehet a legveszélyesebb eszköz Kijev arzenáljában

Amikor Oroszország megindította az Ukrajna elleni inváziót, Moszkva egyik elsődleges célja a megtámadott ország „demilitarizációja” volt; eddig nagyon úgy fest, hogy ez a dolog a visszájára sült el. Nem csupán arról van szó, hogy a NATO eddig gigantikus mennyiségű nehézfegyvert küldött Ukrajnának, de olyan technikai eszközöket is megkapott Kijev, melyekről korábban még csak álmodni sem mert az ukrán vezetés, ékes példája ennek az MGM-140 ATACMS harcászati ballisztikus rakétarendszer. Egy olyan technikai eszközről van szó, amely, bár abszolút nem nevezhető „háborúdöntő csodafegyvernek”, biztos megnehezíti majd az orosz haderő dolgát az általuk „különleges műveletnek” hívott invázió során.

EZT OLVASTA MÁR?
×
2024. április 26. 21:41
×
×
×
×