eur:
408.05
usd:
375.07
bux:
73837.78
2024. november 5. kedd Imre
Megkapja a Pfizer-BioNtech vakcinából készült koronavírus elleni védőoltást egy egészségügyi dolgozó a veszprémi Csolnoky Ferenc Kórházban 2021. január 9-én.
Nyitókép: MTI/Vasvári Tamás

Tanzánia nem oltat és nem is tervezi ezt tenni

Az egészségügyi miniszter szerint az ország vezetése nem tervezi a tömeges immunizációt a koronavírus ellen.

Az ország elnöke, John Magufuli a közelmúltban arról beszélt, hogy senki ne szerezzen magának vakcinát, mert az oltás árt az embereknek - állításait mindenféle bizonyíték nélkül tette közzé, miközben folyamatosan kritika éri személyét a járvány jelentőségének lekicsinyléséért. A múlt hónapban már a WHO is felhívta az ország figyelmét arra, hogy kezdjenek oltási tervet készíteni.

Nem érkezik tőlük adat

Tanzánia a világ azon kevés országainak egyike, amelyek semmilyen adatot nem szolgáltatnak a területükön bekövetkező koronavírusos megbetegedésekről, írja a BBC. Utoljára májusban 500 esetről és 20 halottról számoltak be, majd

Magufuli koronavírus-mentesnek kiáltotta ki az országot.

Az elnök múlt hónapban arról beszélt, hogy tanzániaiak külföldre utaztak annak érdekében, hogy beoltassák magukat, de csak valamilyen furcsa koronavírust hoztak vissza az országba. Ebből arra lehet következtetni, hogy a vírus jelen van Tanzániában.

Hatástalan módszereket ajánlanak

Dorothy Gwajima tanzániai egészségügyminiszter hétfőn közölte egy sajtótájékoztatón, hogy országa nem tervez a más államokban beadott koronavírus elleni vakcinákkal immunizálni. Arra biztatta honfitársait, hogy legyenek elővigyázatosak és a hagyományos medicina eszközeivel kezeljék, ha megbetegednének. Olyan módszerekre utalt ezzel, amelyek hatékonyságára nincsen semmilyen bizonyíték: növényi készítmények bevétele mellett gőzöléses módszerek alkalmazását mutatták be személyesen is a tájékoztatón.

Nőhet az esetszámuk

Arra is felszólították a média képviselőit, hogy ne adjanak hírt meg nem erősített koronavírusos esetekről: erre azért kerülhetett sor, mert az egyház megnövekedett számú gyászmiséről számolt be, amit a koronavírusos esetek megugrásával kötöttek össze.

A CDC, az amerikai járványügyi hivatal nem javasolja a jelenlegi körülmények közt a Tanzániába történő utazást. Az ország

Afrikán belül is eléggé egyedül marad hozzáállásával:

igaz, kevés helyen kezdődött még csak meg az oltások beadása, de az államok várják, hogy az Afrikai Unió vagy a COVAX rendszerén belül lekötött vakcinamennyiség megérkezzen területükre, hogy elkezdődhessenek az oltási kampányok.

A fenti, frissülő grafikon mutatja az afrikai koronavírusos esetek mennyiségét is: valószínűtlen, hogy Tanzániát ne érintené már a pandémia.

Minden Infostart-cikk a koronavírusról itt olvasható!

Címlapról ajánljuk
Amerikai elnökválasztás: a történelem sok mindenre kötelez

Amerikai elnökválasztás: a történelem sok mindenre kötelez

Az Egyesült Államoknak eddig 45 elnöke volt, a 2020-ban megválasztott Joe Biden sorrendben mégis a 46. A leghosszabb ideig, 12 évig és 39 napig Franklin D. Roosevelt, a legrövidebb ideig, 32 napig William Henry Harrison volt elnök. Érdekességek az amerikai elnökválasztások történetéből.

Elemző a moldovai elnökválasztásról: Maia Sandu pirruszi győzelmet aratott, egyre többen „gyűlölik” a pártját

A kelet-európai országban a hét végén tartották az elnökválasztás második fordulóját, melyet a hivatalban lévő elnök, Maia Sandu nyert meg Alexandr Stoianoglo ellen. Pászkán Zsolt, a Magyar Külügyi Intézet külső munkatársa szerint nem vár könnyű időszak Maia Sandura, mert bár a moldovaiak többsége támogatja az uniós csatlakozást, az elnök pártja egyre népszerűtlenebb.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.05. kedd, 18:00
Hankó Balázs
kultúráért és innovációért felelős miniszter
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×