eur:
392.93
usd:
366.52
bux:
66129.26
2024. április 26. péntek Ervin
Szingapúr, 2018. június 11.Mike Pompeo amerikai külügyminiszter sajtótájékoztatót tart Szingapúrban 2018. június 11-én. Donald Trump amerikai elnök június 12-én találkozik Kim Dzsong Un elsőszámú észak-koreai vezetővel a szingapúri Sentosa szigetén található Capella Hotelben. A történelmi jelentőségű összejövetel során először ül tárgyalóasztalhoz hivatalban lévő amerikai elnök az észak-koreai vezetővel. (MTI/AP/Susan Walsh)
Nyitókép: Susan Walsh

"Trump marad" - állítja az amerikai külügyminiszter

Mike Pompeo épp ezért úgy látja, "békés lesz az átmenet" a két adminisztráció között.

Békés lesz az átmenet a második Trump-kormányhoz - jelentette ki Mike Pompeo amerikai külügyminiszter újságíróknak kedden.

Az amerikai diplomácia irányítója hangsúlyozta: a világ vezető politikusai tisztában vannak azzal, hogy jogi eljárások vannak folyamatban, és ezek lefolytatásához "időre van szükség". Hozzáfűzte: "minden szavazatot meg fogunk számolni".

A miniszter a második Trump-kormányhoz vezető átmenetet "gördülékenynek" nevezte, bár később hozzátette, hogy a minisztérium minden lehetőségre felkészült.

Pompeo leszögezte, hogy "a világ nyugodtan teljes mértékben megbízhat az amerikai külügyminisztérium hatékony működésében".

"Nevetségesnek" minősítette azokat a kérdéseket, amelyek azt feszegették, vajon Washington nem veszítette-e el a hitelességét, amikor más országok választási folyamatait ítéli meg.

"Gördülékeny lesz az átmenet Washingtonban" - ismételte meg.

William Barr, a Trump-kormányzat igazságügyi minisztere hétfőn éjjel zöld jelzést adott a november 3-i elnökválasztáson történt, feltételezett szabálytalanságok ügyészi kivizsgálására. Szintén hétfőn tíz tagállam igazságügyi miniszterei írtak közös szakértői jogfejtést (amicus brief) az alkotmánybíróság szerepét betöltő szövetségi legfelsőbb bíróság bíráinak, sürgetve, hogy formálisan is vegyék napirendre a pennsylvaniai választásokon kialakult helyzetet.

Egyben kérték, hogy az alkotmánybíróság függessze fel azt a pennsylvaniai legfelsőbb bíróság által szeptemberben hozott döntést, amelyben engedélyezték, hogy a múlt héten tartott választási nap után még három napig befogadjanak levélszavazatokat.

Címlapról ajánljuk
Egy mandátumot szerezhet az EP-választáson a Magyar Szövetség

Egy mandátumot szerezhet az EP-választáson a Magyar Szövetség

Ha áprilisban tartották volna az európai parlamenti választást Szlovákiában, akkor azt az ellenzéki Progresszív Szlovákia nyerte volna a szavazatok 27 százalékával. A hármas kormánykoalíció két pártja, a Smer és a Hlas 15, ill. 14 százalékot ért volna el – derült ki a legfrissebb közvéleménykutatás eredményeiből. A felmérés szerint a Magyar Szövetségnek is sikerülne egy képviselőt kijuttatnia Brüsszelbe.

Bóka János az Arénában: igazodás vagy újraegyesítés, ez az unió nagy kérdése

Mi az Európai Uniót egy szerződéses alapokon nyugvó szabályrendszerre épülő együttműködésnek tekintjük, ebbe az állandó közös hitelfelvétel, a közös eladósodás, a fiskális föderalizmus nem fér bele – mondta Bóka János az InfoRádió Aréna című műsorában. Az európai uniós ügyekért felelős miniszter beszélt az EP-választás tétéjéről, az unió jövőjéről és az EU-tagság húszéves mérlegéről is.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.04.26. péntek, 18:00
Balczó Barnabás
a Magyar Posta vezérigazgatója
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×