eur:
392.82
usd:
366.04
bux:
66129.26
2024. április 25. csütörtök Márk
A párizsi egészségügyi minisztérium bejárata, miután a koronavírus-járvány áldozatainak vérét jelképező piros festékkel öntötték le tüntetők 2020. június 20-án. A megmozdulás résztvevői akciójukkal az egészségügyi dolgozók rossz munkakörülményei miatt tiltakoztak.
Nyitókép: MTI/AP/Rafael Yaghobzadeh

Újabb gócpontok és újabb lazító intézkedése Franciaországban

A kormány szerint a járványmutatók összességében jó irányban haladnak, de az óvatosság az egész országban érvényes marad.

A koronavírus-járvány miatti korlátozások újabb enyhítéseként Franciaországban hétfőn újranyithatnak a mozik, a szabadidőközpontok, a kaszinók, és ismét engedélyezett a csapatjátékok űzése, július 11-től pedig a stadionokban is megengedett maximum 5 ezer főt vonzó rendezvények szervezése.

A kormány szombaton kiadott közleménye szerint a Covid-19 fertőzés okozta járványügyi helyzet javulása miatt újabb korlátozások feloldását rendeli el "a szigorú egészségügyi szabályok betartása mellett". A csapatsportokat ezentúl edzőtermekben és stadionokban is lehet űzni, csak a küzdősportok gyakorlása tiltott továbbra is, de azok "helyzetét még a szeptemberi tanévkezdés előtt felülvizsgálja a kormány".

A rendkívüli egészségügyi állapot július 10-én ér véget,

és másnaptól a stadionok nemcsak sportolókat, hanem közönséget is fogadhatnak, 5 ezer főig, ahogy engedélyezett lesz a lóversenypályák megnyitása is.

A járványmutatók összességében jó irányban haladnak, de az óvatosság az egész országban érvényes marad - írta a miniszterelnöki hivatal közleményében. A kormány azt is jelezte, július közepén születhet döntés arról, hogy augusztus közepétől lehetséges-e további enyhítés a sportvilágban, mégpedig a labdarúgó-bajnokság mérkőzéseinek beindításával.

Az európai topbajnokságok közül egyedüliként a Ligue 1-et nyilvánították befejezettnek áprilisban, a francia élvonal bajnokának a PSG-t (Paris Saint-Germain) hirdették ki, miközben a német, spanyol, angol és olasz futballélet is már újraindult. A Ligue 1 azt szeretné, ha a szezonkezdés közönség előtt történne.

A kormány elképzelései szerint szeptembertől, ha a járványhelyzet lehetővé teszi, a tiltások lennének a kivételek, és nagyobb tömegeket vonzó eseményeket, vásárokat, szalonokat, koncerteket is lehetne rendezni, valamint az éjszakai szórakozóhelyek is újranyithatnak.

Országos szinten a reprodukciós ráta jelenleg 0,83, ami azt jelenti, hogy nem minden fertőzött adja tovább a Covid-19 betegséget, és a péntek este közzétett adatok szerint az elmúlt 24 órában már csak 14-gyel emelkedett a halottak száma, 29 617-re, a kórházakban pedig 10 ezer alá csökkent a betegek száma. Lélegeztetőgépre 727-en szorulnak, ami 25-tel kevesebb, mint 24 órával korábban, ilyen kevés súlyos beteg utoljára március 17-én, az általános karantén kihirdetésének napján volt az országban.

Három régióban azonban "kiemelt az ellenőrzés", miután a héten új gócpontokat tártak fel.

Két tengerentúli megyében, az Indiai-óceánban található Mayotte-on és a dél-amerikai Guyanán várhatóan július 10. után is érvényben marad az egészségügyi rendkívüli állapot, miután még nagyon aktív a vírus terjedése, és a járvány nem tetőzött. Az ország európai részén Normadiában és Párizstól északra található Val d'Oise megyében fokozott óvatosságra intenek a hatóságok, miután még mindennap tárnak fel új eseteket, ami arra utal, hogy a járvány még nem ért véget.

Minden Infostart-cikk a koronavírusról itt olvasható!

Címlapról ajánljuk
Egy mandátumot szerezhet az EP-választáson a Magyar Szövetség

Egy mandátumot szerezhet az EP-választáson a Magyar Szövetség

Ha áprilisban tartották volna az európai parlamenti választást Szlovákiában, akkor azt az ellenzéki Progresszív Szlovákia nyerte volna a szavazatok 27 százalékával. A hármas kormánykoalíció két pártja, a Smer és a Hlas 15, ill. 14 százalékot ért volna el – derült ki a legfrissebb közvéleménykutatás eredményeiből. A felmérés szerint a Magyar Szövetségnek is sikerülne egy képviselőt kijuttatnia Brüsszelbe.

Bóka János az Arénában: igazodás vagy újraegyesítés, ez az unió nagy kérdése

Mi az Európai Uniót egy szerződéses alapokon nyugvó szabályrendszerre épülő együttműködésnek tekintjük, ebbe az állandó közös hitelfelvétel, a közös eladósodás, a fiskális föderalizmus nem fér bele – mondta Bóka János az InfoRádió Aréna című műsorában. Az európai uniós ügyekért felelős miniszter beszélt az EP-választás tétéjéről, az unió jövőjéről és az EU-tagság húszéves mérlegéről is.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.04.26. péntek, 18:00
Balczó Barnabás
a Magyar Posta vezérigazgatója
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×