eur:
389.49
usd:
361.89
bux:
68002.24
2024. május 5. vasárnap Adrián, Györgyi

Már nem sokáig olvashatunk hírt ingyen az interneten?

Rupert Murdoch ausztrál médiacézár szerint a jövőben a lapoknak fizetőssé kell tenniük internetes kiadásaikat, mert a világhálón megjelenő reklámokból nem lehet fenntartani a nyomtatott és az online változatot. Az Egyesült Államokban különösen fenyegeti a sajtót a válság.

Rupert Murdoch-é, az amerikai Fox News, valamint a brit a Times és a Sun tulajdonosáé a fizetős internetes tartalma miatt az Egyesült Államokban ritka hollónak számító Wall Street Journal. A hatalmas birodalmáról ismert mogul szerint még több oldalt kell fizetőssé tenni, és lassan elmúlnak azok az idők, hogy ingyen lehessen híreket olvasni az interneten.

Egy interjúban elmondta: bár a legtöbb kiadó az internetes reklámokkal akarja olyan szintre emelni bevételét, hogy az újságok nyomtatott és az online kiadását is el tudja tartani, a pénz nem fogja fedezni a kiadásokat.

Nagy-Britanniában a Murdoch-istállóba tartozó Sun és Times oldala is ingyenes, a bulvártestvér által támogatott komolyabb újság azonban vitát indított arról, hogy előfizetési díjat szedjen-e az online olvasóktól. Korábban a véleményoldalakért már fizetni kellett, de a lap belátta, hogy több pénzt nyer az internetes hirdetésekkel.

A Wall Street Journalt Murdoch már úgy vette át, hogy fizetős volt a honlap, de egy ideig eljátszott a gondolattal, hogy ingyenessé teszi azt. Úgy tűnik azonban, nem bánta meg, hogy csak a pénzesebb olvasókat kívánta megtartani. "Az online előfizetés nem aranybánya, de nem is rossz bevétel" - mondta. Nagy-Britanniában a nem Murdockhoz tartózó üzleti lap, a Financial Times internetes tartalmának egy része fizetős.

A reklámbevételek stagnálása és visszaesése miatt egyre több amerikai újság szembesül a dilemmával: vajon kitartanak-e mellette internetes olvasói, ha pénzt szed tőlük? Az idő sürget, a Tribune nevű kiadó például már csődöt jelentett. Mások lapokat zárnak be, újságírókat bocsátanak el vagy csökkentik a fizetésüket.

Murdoch és más médiacézárok abban reménykednek, hogy a technológia mégis segítségükre lehet, például olyan hordozható eszköz kifejlesztésébe fektettek be, amelyen újságok elektronikus kiadásait lehet majd olvasni.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Kiss László: „a szegény japán ember űrtávcsöve” egy világrekorder csúcsműszer

Kiss László: „a szegény japán ember űrtávcsöve” egy világrekorder csúcsműszer

A vadonatúj földi obszervatórium számos előnye közt az egyik, hogy ezerszer olcsóbb volt a James Webb űrteleszkópnál, és az sem elhanyagolható, hogy ha elromlik, oda lehet menni megjavítani - fogalmazott Kiss László csillagász, akadémikus az InfoRádióban, bemutatva a TAO-t. Megjegyezte: persze azt ne gondolja senki, hogy a kutatók az Atacamába fognak járni, távolról, az interneten, kamerákon megy szinte minden.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.05.06. hétfő, 18:00
Salát Gergely
a Pázmány Péter Katolikus Egyetem és a Magyar Külügyi Intézet munkatársa
Nagyon fontos területet veszíthetnek az ukránok, kiszivárgott Trump súlyos terve - Ukrajnai háborús híreink vasárnap

Nagyon fontos területet veszíthetnek az ukránok, kiszivárgott Trump súlyos terve - Ukrajnai háborús híreink vasárnap

Szombaton kiderült, hogy Donald Trump újbóli megválasztása esetén a NATO-tagállamokat arra kényszerítené, hogy védelmi kiadásaikat a GDP 3 százalékára emeljék, reagálva ezzel az Oroszország és Kína jelentette fenyegetésekre, miközben az Ukrajnának nyújtott támogatást nem számítaná bele ebbe a keretbe. Eközben a G7 országok vezetői tárgyalásokat folytatnak egy olyan javaslatról, amelynek értelmében Ukrajnának 50 milliárd dollár értékű segélyt nyújtanak, amit az Európában befagyasztott orosz vagyonból származó nyereségből finanszíroznának. Cikkünk folyamatosan frissül.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×