eur:
394.06
usd:
355.48
bux:
72297.19
2024. szeptember 7. szombat Regina

Kína: demokrácia helyett gazdasági fejlődés

A kínai miniszterelnök szerint a pekingi kommunista vezetők tervei között még legalább 100 évig nem szerepel a demokratikus rendszer bevezetése az országban.

Ven Csia-pao a Kínai Kommunista Párt hivatalos lapjában azt írta: a politikai reformok helyett inkább a gazdasági fejlődésre kell összpontosítani a figyelmet.

A kormányfő hangsúlyozta: Kína egyszer majd kiépíti saját demokratikus politikáját, amely nem mond ellent a szocialista rendszernek.

A miniszterelnök úgy véli: a jól fejlett demokrácia és a kiteljesedett jogrendszer az érett szocializmus velejárója, és annak fontos jelképe lesz.

A kínai kormányfő azután beszélt erről, hogy az elmúlt időszakban egyre több ellenzéki bírálat hangzott el a Kínai Kommunista Párt monopolhelyzete miatt.

Címlapról ajánljuk

Vészjelzés a traumatológustól: olyan sérültek érkeznek, mint korábban soha

Az elektromos rollerek, gördeszkák, biciklik megjelenésével olyan sérülésekkel találkoznak a traumatológián, amelyekkel korábban soha – mondta az InfoRádióban Molitorisz Dániel. A traumatológus, gyermekortopéd szakorvos szerint a bukósisak viselése egyértelműen kötelező, de eséskor az egyéb védőfelszerelések is segíthetnek elkerülni a súlyos, olykor maradandó sérüléseket.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.09.09. hétfő, 18:00
Nagy Márton
nemzetgazdasági miniszter
Íme az olimpia igazi győztesei: hogyan teljesített valójában Magyarország?

Íme az olimpia igazi győztesei: hogyan teljesített valójában Magyarország?

Az olimpiai játékok a mai napig a világ egyik legnagyobb sporteseménye. Az emberek általában azokat a versenyszámokat követik figyelemmel, ahol hazájuk sportolóinak van esélye az éremszerzésre. Azonban az érmek megszerzése csak néhány ország számára gyakori esemény, az országok többsége általában érem nélkül zárja az olimpiát. Ezért is tud különösen emlékezetes lenni egy nemzet számára, ha megszerzi első olimpiai érmét, pláne ha az arany, mint ahogy az például Fidzsi-szigetek esetében is történt férfi rögbiben a 2016-os Rio-i játékokon. Cikkünkben azt mutatjuk be, hogy mely országok tudják erőforrásaikhoz képest a leghatékonyabban megszerezni az érmeket a nyári olimpiai játékokon.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×