eur:
394.06
usd:
355.48
bux:
72297.19
2024. szeptember 7. szombat Regina

Rossz minőség, másolás: visszatérnek Kínából a német cégek

Az ezredfordulót követően számos német cég döntött úgy, hogy a magas termelési költségek miatt távol-keleti országba, elsősorban Kínába telepíti áruinak gyártását. A közelmúltban azonban ellenkező irányú folyamat indult meg, mert sorozatban merülnek fel a minőségi problémák, amelyeket megtetéz a szabadalmak, illetve a gyártási folyamatok gátlás nélküli eltulajdonítása.

Eginhard Vietz gázvezeték gyártására szakosodott cége a múlt év végén települt vissza Kínából Németországba.

Döntését azzal indokolta, hogy a minőségi hiányosságok mellett
kínai partnerei egyszerűen lemásolták és jó pénzért továbbadták a vállalat technológiáját, amivel milliós kárt okoztak neki.

Eginhard Vietz nem az egyetlen német vállalkozó, aki csalódottan tért vissza a nyereség megsokszorozásával kecsegtető Kínából.

Mint a német munkaadók szervezetének most készült felmérése bizonyítja, évek óta már minden negyedik külföldre települő vállalkozót ér hasonló sors, ezért egyre több cég tesz le a kitelepülés gondolatáról.

Kelet-Európában sem olcsóbb

Az ezredforduló előtt a volt kommunista tömb országai is óriási csábítást jelentettek a német cégeknek, most azonban, az Európai Unió újabb bővítése óta, legfeljebb Ukrajnában tűnik olcsóbbnak a termelési folyamat.

Viszont - mint a munkaadók megbízásából készült jelentés is kidomborítja - a bérek fokozatos emelése az új EU tagállamokban, valamint a szállítási költségek drágulása következtében a térség jelentősen vesztett vonzerejéből a német vállalkozók számára.

Az elvándorlás visszaesésében, illetve a cégek hazatelepülésében nagy szerepet játszik az is, hogy a közelmúltban Németországban is mérsékelték a gyártási költségeket így egyre jobbak az itteni beruházások feltételei is.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk

Vészjelzés a traumatológustól: olyan sérültek érkeznek, mint korábban soha

Az elektromos rollerek, gördeszkák, biciklik megjelenésével olyan sérülésekkel találkoznak a traumatológián, amelyekkel korábban soha – mondta az InfoRádióban Molitorisz Dániel. A traumatológus, gyermekortopéd szakorvos szerint a bukósisak viselése egyértelműen kötelező, de eséskor az egyéb védőfelszerelések is segíthetnek elkerülni a súlyos, olykor maradandó sérüléseket.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.09.09. hétfő, 18:00
Nagy Márton
nemzetgazdasági miniszter
Íme az olimpia igazi győztesei: hogyan teljesített valójában Magyarország?

Íme az olimpia igazi győztesei: hogyan teljesített valójában Magyarország?

Az olimpiai játékok a mai napig a világ egyik legnagyobb sporteseménye. Az emberek általában azokat a versenyszámokat követik figyelemmel, ahol hazájuk sportolóinak van esélye az éremszerzésre. Azonban az érmek megszerzése csak néhány ország számára gyakori esemény, az országok többsége általában érem nélkül zárja az olimpiát. Ezért is tud különösen emlékezetes lenni egy nemzet számára, ha megszerzi első olimpiai érmét, pláne ha az arany, mint ahogy az például Fidzsi-szigetek esetében is történt férfi rögbiben a 2016-os Rio-i játékokon. Cikkünkben azt mutatjuk be, hogy mely országok tudják erőforrásaikhoz képest a leghatékonyabban megszerezni az érmeket a nyári olimpiai játékokon.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×