eur:
407.55
usd:
357.73
bux:
0
2025. április 20. vasárnap Tivadar

Lavina sodorta el az emlékezőket

Romániában egy 16 fős csapat átélhette társai végzetes kalandját a Bucsecsben. A síalpinisták koszorút vittek arra a helyre, ahol két éve 5 társuk életét követelte egy lavina. A hegyről lezúduló hótömeg őket is elsodorta.

Az emlékezők ki tudták ásni magukat a hó alól. A csapat egyik női tagját viszont 22 perces keresés után eszméletlenül találták meg társai az egyméteres hó alatt. Később ő is saját lábán jutott le a hegyről.

A túrázók már induláskor számítottak a veszélyre, ezért letettek arról, hogy elérjék azt a völgyet, ahol a két évvel ezelőtti tragédia történt. A cél előtt negyedórányi járásra rakták le koszorúikat, de még vissza sem fordultak, amikor a hegyekből elindult a lavina.

2004 januárjában egy síalpinista verseny 6 résztvevőjét és egy pályafelügyelőt sodort el a lezúduló hótömeg. Két embert még meg tudtak menteni, a 4 versenyző és a pályafelügyelő viszont életét vesztette.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.04.22. kedd, 18:00
Szűts Ildikó
a Budapest Gyógyfürdői és Hévizei Zrt. vezérigazgatója
A fényszennyezés  hatása súlyosabb, mint gondolnánk

A fényszennyezés hatása súlyosabb, mint gondolnánk

A világítás korszerű formáinak elterjedése a modern világ egyik legnagyobb vívmánya, ugyanakkor egyre súlyosabb környezeti és egészségügyi problémák forrása is. A fényszennyezés – vagyis az éjszakai égbolt természetellenes kivilágítása – mára globális jelenséggé vált, amely nemcsak az égbolt látványát homályosítja el, hanem ökológiai rendszerek működését is megzavarja. Az állatvilág és az emberi szervezet egyaránt érzékenyen reagál a természetes fényviszonyok megváltozására. A tudományos kutatások és szakpolitikai kezdeményezések egyre inkább felismerik a probléma jelentőségét. Cikkünkben áttekintjük, milyen hatásai vannak a fényszennyezésnek, és milyen szabályozások, kezdeményezések alakultak ki annak mérsékléséért.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×