"Ütöttek minden testrészemen, és a nyomok még most is látszanak" - jelentette ki a volt iraki elnök.
A Szaddám Huszein és hét vádlott-társa ellen folyó perben azért halasztották el a tárgyalást, mert a volt államfő megtagadta a részvételt, fogva tartásának rossz körülményeire és a bíróság "igazságtalanságára" hivatkozva. A vád öt tanú meghallgatását tervezi.
A washingtoni Fehér Ház képtelennek nevezte és határozottan visszautasította Szaddám Huszein állítását. "Ez az egyik legképtelenebb dolog, ami az utóbbi időben elhagyta Szaddám Huszein száját" - mondta Scott McClellan fehér házi szóvivő, aki hozzátette: "pont az ellenkező bánásmódban részesül, mint ahogyan az általa irányított rendszer bánt az emberekkel, akiket bebörtönzött és megkínzott pusztán azért, mert elmondták a véleményüket".
A jelenlegi per tárgya a síiták lakta Dudzsail faluban elkövetett 1982-es vérengzés, amelyet megtorlásul hajtott végre a biztonsági szolgálat egy Szaddám Huszein elleni merényletkísérlet miatt.
A tömeggyilkosságnak több mint 140 áldozata volt. A volt diktátort és hét társát emberiesség elleni bűnökkel vádolják, és akár halálra is ítélhetik őket.
Közben az iráni külügyminiszter arra kérte a Szaddám Huszein felett ítélkező bíróságot, hogy vizsgálja ki azokat a vádakat is, amelyek szerint Irak vegyi fegyvereket vetett be az Irán elleni háborúban 1980 és 1988 között.
Vészhelyzet Oroszországban