eur:
411.71
usd:
395.25
bux:
79551.8
2024. november 22. péntek Cecília
Preparing for travel in new normal. Man packing passport, face masks and hand sanitizer. Themes personal protection and flight rules during coronavirus pandemic.
Nyitókép: Chalabala/Getty Images

Külföldiek is használhatják majd az uniós védettségi igazolványt

Az uniós digitális Covid19-igazolványt unión kívüli országok állampolgárai is használhatják majd az Európai Tanács szóvivőjének tájékoztatása szerint.

Az unión kívülről érkező nemzetközi utazók előtt is megnyitható az uniós egységes digitális igazolvány annak függvényében, hogy az egyes EU-tagállamok milyen oltási igazolást, teszteredményt bemutató vagy a koronavírusból való felépülést igazoló dokumentumot fogadnak el – írja a CNN.

"Ha ön amerikai és nem az EU-ban él, megkaphatja a bizonyítványt, ha megkéri egy tagállam nemzeti hatóságát, hogy állítsa ki a bizonyítványt valamilyen arról szóló bizonyíték alapján, hogy beoltották, vagy nemrégiben volt negatív koronavírustesztje" – mondta a szabályozást ismerő szóvivő. Hozzátette ugyanakkor, hogy ez az egyes tagállamok döntésein is múlik. Az Amerikai Egyesült Államokkal jelenleg is tárgyal az EU egymás igazolványainak elismeréséről.

A bejelentés szerint Bulgária, Csehország, Dánia, Németország, Görögország, Horvátország és Lengyelország már megkezdte a digitális igazolások kiállítását polgárainak számára.

A rendszer július elsején lép életbe, de önkéntes alapon már ezt megelőzően is elkezdhetik használni azt az egyes tagállamok.

Az erre vonatkozó javaslat márciusban született meg annak érdekében, hogy nyárra sikerüljön a nemzetközi utazást biztonságos keretek közé terelve újraindítani.

"Ingyenes, biztonságos és mindenki számára hozzáférhető lesz. Digitális formában vagy papíron is elérhető igazolásként tanúsítja majd, hogy tulajdonosát személyt beoltották koronavírus ellen, negatív lett a tesztje vagy felgyógyult a fertőzésből" – közölte az Európai Bizottság.

"Fontos, hogy az elkövetkező hetekben minden tagállam véglegesítse a tanúsítványok kiállítására, tárolására és ellenőrzésére szolgáló nemzeti rendszerét, hogy a rendszer időben, a nyári szezonra működőképes legyen. Az uniós polgárok már alig várják, hogy újra utazhassanak, és ezt biztonságban szeretnék megtenni. Az uniós bizonyítvány birtoklása kulcsfontosságú lépés ezen az úton" – mondta Stella Kyriakides, az EU egészségügyi biztosa.

Minden Infostart-cikk a koronavírusról itt olvasható!

Címlapról ajánljuk
Demkó Attila: az orosz–ukrán háború legvéresebb szakasza következik

Demkó Attila: az orosz–ukrán háború legvéresebb szakasza következik

A lehetséges tárgyalások előtt várható a háború legrosszabb szakasza – mondta az InfoRádióban a biztonságpolitikai szakértő, miután Ukrajna nyugati rakétákat lőtt ki Oroszországra, az pedig minden korábbinál keményebb válaszlépésekkel fenyegetőzik, sőt egyet már végre is hajtott Dnyipro városával szemben.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.25. hétfő, 18:00
Csizmazia Gábor
a Nemzeti Közszolgálati Egyetem John Lukacs Intézetének tudományos munkatársa
Lecsapott az Oresnyik Ukrajnára, hatalmasat hibázhatott Washington - Háborús híreink pénteken

Lecsapott az Oresnyik Ukrajnára, hatalmasat hibázhatott Washington - Háborús híreink pénteken

Bár csütörtök reggel még arról szólak a jelentések, hogy Oroszország - a történelem során először - interkontinentális ballisztikus rakétával (ICBM) támadta meg Ukrajnát, mostanra az amerikai forgatókönyv vált valószínűbbé: Vlagyimir Putyin orosz elnök bejelentette, hogy egy Oresnyik közepes hatótávolságú ballisztikus rakétával támadták Ukrajnát. Az is kiderült, hogy a rakéta indítása előtt harminc perccel Moszkva értesítette Washingtont, bár erre a lépésre a nemzetközi egyezmények szerint (melyekből egyébként a Kreml kilépett) csak ICBM-ek esetén lett volna szükség. Cikkünk folyamatosan frissül az orosz-ukrán háború legfontosabb híreivel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×