eur:
411.43
usd:
392.63
bux:
0
2024. november 25. hétfő Katalin
Nyitókép: Pixabay

Ezt mondja a magyar, ha munkaügyben kérdezik

Az emberek jelentős többsége biztosnak érzi az állását, és optimista azt illetően, hogy mi van, ha váltani kell.

A magyar munkavállalók állásukat biztosnak érzik, az újbóli elhelyezkedési esélyeiket pedig továbbra is optimistán ítélik meg; a megkérdezettek 72 százaléka minimum öt évre biztosnak látja a pozícióját a munkahelyén, és 76 százalékuk véli úgy, hogy a cég, amelynél dolgozik, öt év múlva is működni fog.

A BNP Paribas Cardif biztosító és a Medián 1200 ember megkérdezésén alapuló, tavaly ősszel végzett reprezentatív felmérése alapján képzett BNP Paribas Cardif Munkaerőpiaci Stabilitási Index 69 pont lett. Az egy évvel korábbihoz képest 1 ponttal emelkedett, így az érték a munkavállalók körében továbbra is optimista hozzáállást mutat.

A mérőszám azt fejezi ki egy 100 pontos skálán, hogy a munkavállalók mennyire bíznak abban, hogy jelenlegi foglalkoztatójuk hosszú távon is munkalehetőséget biztosít számukra.

A felmérésben 13 kérdésben azt vizsgálták, hogyan ítélik meg a munkavállalók munkahelyük biztonságát, milyen lépéseket tennének munkahelyük megőrzése érdekében, illetve azt, hogy milyennek látják egy új állás megtalálásának esélyét.

A kutatásban 91 pontot mértek annál a kérdésnél, hogy az adott munkavállaló mennyire érzi biztosnak a pozícióját. Ez az érték 2018 novemberéhez képest nem változott, 2017-hez képest 3 ponttal emelkedett, a három, illetve négy évvel ezelőtti adatokhoz képest 7, illetve 18 pontos ugrást mutat. Ez is azt támasztja alá, hogy a megkérdezett munkavállalók jóval nagyobb biztonságban érzik magukat, mint korábban - írják az elemzők.

Az újbóli elhelyezkedés esélyének megítélésénél 56 pontot mértek, az előző év azonos időszakában ez az érték 52 pont volt, 2017-ben pedig 46 pont.

A közleményben Kiss Márk István, a BNP Paribas Cardif biztosító vezérigazgatója kifejtette, a felmérés eredményei azt mutatják, hogy továbbra is optimistán ítélik meg az egzisztenciális helyzetüket a magyarországi munkavállalók, amelyet alátámaszt az aktuális munkahely stabilitásában való hit, illetve az újbóli elhelyezkedés esélyének pozitív megközelítése.

A demográfiai változókat figyelembe véve megállapították, hogy az átlagnál továbbra is jobban bíznak a munkahelyükben a budapestiek, valamint az érettségivel és diplomával rendelkezők.

Címlapról ajánljuk
Mráz Ágoston Sámuel a német-magyar kapcsolatokról: nem lélekemelő a helyzet, de megvan az újrakezdés esélye

Mráz Ágoston Sámuel a német-magyar kapcsolatokról: nem lélekemelő a helyzet, de megvan az újrakezdés esélye

Idén is elkészítették a Német-Magyar Barométer elnevezésű tanulmányt. A hazai felmérést végző Nézőpont Intézet igazgatója az InfoRádióban elmondta: az elmúlt években sokat romlottak a kétoldalú kapcsolatok, társadalmi szinten azonban megmaradt az egymás iránti tisztelet. Mráz Ágoston Sámuel szerint új helyzetet teremthet, ha a várakozások szerinti eredmény születik a februári előre hozott német választáson.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.25. hétfő, 18:00
Nagy Márton
nemzetgazdasági miniszter
Menesztettek egy vezető orosz tábornokot, nagy kéréssel fordult Zelenszkij a Nyugathoz – Háborús híreink hétfőn

Menesztettek egy vezető orosz tábornokot, nagy kéréssel fordult Zelenszkij a Nyugathoz – Háborús híreink hétfőn

Az orosz hadsereg vezetésében jelentős változások történtek az ukrajnai fronton: a hírek szerint egy magas rangú tábornokot eltávolítottak pozíciójából, miután félrevezető jelentéseket adott a harcok alakulásáról. Az orosz média és háborús bloggerek beszámolói szerint Gennagyij Anascsin vezérezredest, a déli csoportosulás parancsnokát váltották le tisztségéből. Volodimir Zelenszkij ukrán elnök vasárnap esti videóüzenetében hatékonyabb légvédelmi rendszereket kért szövetségeseitől. Megjegyezte, már elemzik az Ukrajnára néhány napja kilőtt Oresnyik orosz rakétát. Cikkünk folyamatosan frissül az ukrajnai háború legújabb eseményeivel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×