eur:
411.41
usd:
397.57
bux:
0
2025. január 1. szerda Fruzsina
CashCube pénztárgépek az újonnan felavatott budaörsi összeszerelő üzemben 2014. április 29-én. Megkezdődött a magyar fejlesztésű on-line pénztárgép-család három típusának összeszerelése a Tekinvest Holding Kft. és az LA Pénztárgép Kft. közös, ezer négyzetméteres új budaörsi gyártócsarnokában.
Nyitókép: Marjai János

Itt a mérleg az online pénztárgépekről

A feketegazdaság elleni küzdelem első komoly lépése volt az online pénztárgép használatának kötelezővé tétele 2014. szeptember 1-jétől - mondta az MTI-nek Izer Norbert adóügyekért felelős államtitkár.

A jelenleg 213 ezer kasszából álló rendszer iránt nem véletlen a folyamatos nemzetközi érdeklődés, hiszen

három év alatt több mint 530 milliárd forint bevételt hoztak

az államkasszának az innovatív gazdaságfehérítő intézkedések - tette hozzá.

Öt éve, 2014. szeptember 1-jén, még 176 ezer online pénztárgép üzemelt, jelenleg már 213 ezer kassza küldi a valós idejű adatokat az adóhivatalnak - mondta Izer Norbert.

Az államtitkár a növekedés okai közül a pénztárgép használatra kötelezettek körének bővülését emelte ki. 2017. január 1-jén tíz új szektor kapcsolódott be az online rendszerbe, azóta többek között a taxisoknak, az autószerelőknek, a plasztikai sebészeknek, a mosodáknak, és a fitnesztermeknek is pénztárgépbe kell ütniük a bevételeiket - emlékeztetett.

A bővítés szükségességét jól szemlélteti a forgalmi adatok megugrása.

  • Míg 2016-ban a pénztárgépek rögzítette éves forgalom 9780 milliárd forint volt,
  • addig 2017-re - az újabb szektorok bevonását követően - már 11 011 milliárd forintra nőtt - jelentette ki Izer Norbert.

Hangsúlyozta, a forgalomnövekedés mellett a költségvetésnek is jelentős összegeket hozott az online kassza. Az Európai Unió Bizottságának a tanulmánya szerint 2014 és 2016 között, a három év alatt 530 milliárd forinttal több bevétel folyt be költségvetésbe az online pénztárgépek és más, az adóbeszedés hatékonyságát javító intézkedések nyomán - részletezte az államtitkár.

A digitalizáció egyre nagyobb segítség a feketézőkkel szembeni küzdelemben - emelte ki Izer Norbert.

A Nemzeti Adó- és Vámhivatalhoz (NAV) naponta átlagosan 10 millió nyugta adatai futnak be, amely nemcsak az ellenőrzésre történő kiválasztást segíti, hanem a végrehajtást is sokkal hatékonyabbá teszi. Az online adatokból ugyanis az is látszik, hogy mennyi pénz van a nagy tartozást már hosszú ideje nem rendező vállalkozó kasszájában - mondta.

Az ötéves online pénztárgéprendszer technológiája egyedülálló a világon - összegezte Izer Norbert, hozzátéve, hogy Magyarország első online gazdaságfehérítő rendszere nemcsak az államkassza bevételét növeli, hanem a csalárd adózók kiszűrésével biztosítja a tiszta piaci versenyt, így védve a jogkövető, tisztességes vállalkozásokat.

Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
EZT OLVASTA MÁR?
×
2025. január 1. 08:36
×
×
×
×