Infostart.hu
eur:
365.4
usd:
316.73
bux:
148802.21
2026. augusztus 11. kedd Tiborc, Zsuzsanna
Nyitókép: YouTube/Madárfigyelő Szolnok Természetvédelmi Egyesület

Csapdákat helyeztek ki a szakemberek, üzentek a lakosságnak is

Inváziós állatokra "vadásznak" velük.

A Szolnok melletti Alcsi-Holt-Tiszán elkezdték befogni az inváziós teknős fajokat. Ezt speciális csapdákkal végzik a vízpartok közelében. Az akcióra, melyet jóváhagyott a Közép-Tisza-vidéki Vízügyi Igazgatóság, azért van szükség, mert ezek a teknősfajok kiszorítják az egyetlen őshonos magyar teknőst (mocsári teknős), valamint jelentős károkat okoznak a süllőfészkekben is.

A csapdákat kihelyező Madárfigyelő Szolnok Természetvédelmi Egyesület közölte: aki találkozik ezekkel az eszközökkel, ne piszkálja, ne rongálja és ne vigye el őket, hiszen azok a szakemberek munkaeszközei, amiket egyébként naponta ellenőriznek, és szükség szerint áthelyezik őket.

A befogó csapdákat már tavaly is kihelyezte a szervezet, elsősorban a Mississippi tarajosteknősök kivadult egyedei és az ékszerteknősök ellen vetik be őket. Ha mocsári teknőst fognak, azt szabadon engedik, a többi állatot tavaly a jászberényi állatkertbe vitték.

Alább egy videó arról, hogyan működik a csapda – a videó második felében az is látszik, milyen egy magyar mocsári teknős és miben különbözik az invazív fajoktól.

Címlapról ajánljuk
Szavazott a parlament a TEK önálóságáról, a költségvetésről és a legfőbb ügyész lemondási idejéről is

Szavazott a parlament a TEK önálóságáról, a költségvetésről és a legfőbb ügyész lemondási idejéről is

A keddi rendkívüli országgyűlési ülésen a napirendi felszólalások után és a mentelmi jogokról szóló szavazások előtt számos törvény végszavazására sor került.

Lakatos Mónika az Arénában: van, ami a sok időjárási rekordnál is érdekesebb ebben a nyárban

Több abszolút időjárási rekord is megdőlt júniusban és júliusban Magyarországon, de történt a rekordoknál is érdekesebb, ugyanakkor riasztóbb változás is az időjárásunkban – mondta Lakatos Mónika, a HungaroMet éghajlatkutatója az InfoRádió Aréna című műsorában.
inforadio
ARÉNA
2026.08.11. kedd, 18:00
Lakatos Júlia
a Méltányosság Politikaelemző Központ stratégiai igazgatója
A határtól 6000 kilométerre csaphatott le Ukrajna, lezuhant egy ukrán MiG–29-es vadászgép – Háborús híreink percről percre kedden

A határtól 6000 kilométerre csaphatott le Ukrajna, lezuhant egy ukrán MiG–29-es vadászgép – Háborús híreink percről percre kedden

Tűz ütött ki egy olajfinomítóban Oroszország távol-keleti részén, a jelentések az orosz-ukrán határtól mintegy 6000 kilomérerre fekvő Habarovszki határterületről, Komszomolszk-na-Amure városából érkeztek. Azt egyelőre nem erőstették meg, hogy valóban ukrán csapás miatt kapott lángra a finomító. Az éjszaka folyamán ugyanakkor ukrán drónok vették célba az orosz online kiskereskedő, a Wildberries Voronyezs megyei logisztikai központját, amely lángokba borult - írja a Kyiv Independent. Hétfőn este az ukrán légierő közölte, lezuhant egy ukrán MiG-29-es vadászgép Odessza régióban, miközben megpróbált kilőni egy célpontot a levegőben. A pilóta sikeresen katapultált, kórházban ápolják. Cikkünk folyamatosan frissül a legutóbbi fejleményekkel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×