eur:
389.49
usd:
361.89
bux:
68002.24
2024. május 5. vasárnap Adrián, Györgyi

Fellegi a Déli Áramlatról is tárgyalt

Fellegi Tamás Moszkvában tárgyalt, egyebek között a Déli Áramlat gázvezeték megépítéséről a Gazprom elnökével.

Az orosz hírügynökség beszámolója szerint a nemzeti fejlesztési miniszter egyetértett Alekszej Millerrel abban, hogy a Fekete-tenger alatt futó, majd Dél- és Közép-Európa országait Oroszországgal összekötő gázvezeték megépítése jelentősen hozzájárul a dél-kelet- európai regionális együttműködés fejlesztéséhez. A cég sajtószolgálata arról is tájékoztatott, hogy befejező szakaszába jutott a Déli Áramlat a különböző szakaszok megvalósíthatósági tanulmányait is tartalmazó műszaki-gazdasági terv kidolgozása.

A Gazprom 2009. március 10-én írta alá a Magyar Fejlesztési Bankkal az alap-megállapodást a Déli Áramlat földgázvezeték megépítésében való együttműködésről. 2010. január 29-én a Gazprom és a Magyar Fejlesztési Bank létrehozta a South Stream Hungary Zrt.-t, amelynek az a feladata, hogy biztosítsa a gázvezeték magyar szakaszának műszaki-gazdasági megvalósíthatóságát, finanszírozza az építést, és működtesse a gázvezetéket.

Eközben az egyik tekintélyes orosz gazdasági lapban megjelent közlés szerint az EU energiaügyi biztosa az Európai Unió érdekeit sértőnek minősítette a Magyarországon is áthaladó Déli Áramlat gázvezetéket. Günther Oettinger egyenesen megfenyegette az orosz Gazpromot, hogy problémák lesznek a szerződésekkel, amennyiben a Déli Áramlat zavarni fogja a vetélytárs európai Nabucco vezetéket - írta csütörtökön a Kommerszant című orosz gazdasági lap.

Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.05.06. hétfő, 18:00
Salát Gergely
a Pázmány Péter Katolikus Egyetem és a Magyar Külügyi Intézet munkatársa
Nagyon fontos területet veszíthetnek az ukránok, kiszivárgott Trump súlyos terve - Ukrajnai háborús híreink vasárnap

Nagyon fontos területet veszíthetnek az ukránok, kiszivárgott Trump súlyos terve - Ukrajnai háborús híreink vasárnap

Szombaton kiderült, hogy Donald Trump újbóli megválasztása esetén a NATO-tagállamokat arra kényszerítené, hogy védelmi kiadásaikat a GDP 3 százalékára emeljék, reagálva ezzel az Oroszország és Kína jelentette fenyegetésekre, miközben az Ukrajnának nyújtott támogatást nem számítaná bele ebbe a keretbe. Eközben a G7 országok vezetői tárgyalásokat folytatnak egy olyan javaslatról, amelynek értelmében Ukrajnának 50 milliárd dollár értékű segélyt nyújtanak, amit az Európában befagyasztott orosz vagyonból származó nyereségből finanszíroznának. Cikkünk folyamatosan frissül.

EZT OLVASTA MÁR?
×
2024. május 5. 12:45
×
×
×
×