eur:
389.49
usd:
361.89
bux:
68002.24
2024. május 5. vasárnap Adrián, Györgyi

A szülők mutatják a rossz példát gyerekeiknek?

A legtöbb fiatal elismeri, hogy veszélyes, ha vezetés közben telefonálnak, vagy üzeneteket írnak, mégis sokan megteszik. Ennek oka lehet, hogy közel minden második válaszadó ugyanezt látja szüleitől - derül ki egy friss felmérés eredményéből.

A Consumer Reports felmérése szerint tízből nyolc 16 és 21 év közötti amerikai fiatal elismeri, hogy kockázatos a volán mögött telefonálni, vagy üzeneteket írni, olvasni. Ennek ellenére 29 százalékuk a lekérdezést megelőző egy hónapban olvasott vagy írt sms-t vezetés közben, 47 százalék pedig telefonált is kihangosító vagy headset használata nélkül.

A felmérés szerint meglehet, hogy a fiatalok szüleiktől látják a rossz példát, 48 százalékuk ugyanis látta már, hogy egyik vagy mindkét szülője telefonált, miközben vezetett.

A kutatásról beszámoló Reuters idézi az amerikai útbiztonsági hivatal, a U.S. National Highway Traffic Safety Administration adatait, amely szerint 2010-ben több mint háromezren haltak meg az utakon olyan balesetben, amelyet a sofőr figyelmét elterelő tényezők okoztak. A hivatal saját kutatásai szerint a 18-20 év közöttiek azok, akik a legnagyobb arányban részesei olyan baleseteknek, amelyek telefonálás miatt következtek be - számol be az ELTE TÁTK hírlevele.

Az országban 37 állam törvényi szinten tiltja, hogy mobiltelefon vagy más eszköz billentyűzetét használják vezetés közben a sofőrök, míg tíz tagállam - Kalifornia, Oregon, Washington, Nevada, Nyugat-Virginia, New Jersey, Maryland, Delaware, New York és Connecticut - területén tilos telefonálni vezeték nélküli eszköz vagy kihangosító használata nélkül.

Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.05.06. hétfő, 18:00
Salát Gergely
a Pázmány Péter Katolikus Egyetem és a Magyar Külügyi Intézet munkatársa
Nem tiltani, hanem tanítani kell az iskolában az AI-használatot

Nem tiltani, hanem tanítani kell az iskolában az AI-használatot

A mesterséges intelligencia korszakának hajnalán az egész oktatási rendszer célja és eszközrendszere megérett egy jelentősebb újragondolásra - mondta a Pénzcentrumnak adott interjújában Balogh Petya, a Cápák között angyalbefektetője. Mint mondta, manapság a sikeres karrierhez nem lexikális tudásra van szükség, hanem kreatív és hatékony problémamegoldásra, ezt viszont szerinte nem tanítják a magyar iskolákban. Az STRT Holding vezérigazgatójával arról is beszélgettünk, mennyire könnyű vagy nehéz 2024-ben fiatalnak, kezdő vállalkozónak lenni Magyarországon, és kiderült, az RTL Cápája mit gondol arról, hogy manapság egyre több az influencer-vállalkozó. Arról pedig már a május 9-i GEN Z Fest 2024-en fog beszélgetni, hogy szerinte bátorság vagy értelmetlen hősködés-e manapság fiatalon vállalkozni.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×