Ez egy élményterápiás tábor, ahová a daganatos, cukorbeteg és gyermekkori reumával küzdő gyermekek jöhetnek - mondta Küllői Péter.
A tábort működtető alapítvány kuratóriumi elnöke hozzátette: azért szűkítik a célcsoportjukat erre a három betegségben szenvedőkre, mert egyelőre erre van kapacitás, és a nemzetközi táborhálózatban is elsősorban ezek a gyerekek vannak a célcsoportban.
Az első ilyen tábort Paul Newman alapította 1988-ban Amerikában, azóta létesültek Bátor Táborok Írországban, Franciaországban, Angliában, Botswanában és Magyarországon, míg Izraelben és Olaszországban jelenleg épülnek.
Évről évre több a rákos gyermek
Küllői Péter emlékeztetett arra, hogy Magyarországon egy évben mintegy 350 kisgyermeknél fedeznek fel daganatos betegséget, közülük 250-en élnek legalább egy évet. Így Magyarországon mintegy 1000 daganatos gyermek van, és számuk évről évre nő.
A táborban egy kilenc vagy tíz napos turnusban ötvenöt gyermeket tudnak elhelyezni, egy évben öt turnus van, kettő a daganatos betegeknek, kettő a cukorbetegeknek és egy gyerekkori reumában szenvedőknek.
Bátorodnak
Az a cél, hogy a gyermekek önmagukba vetett hite erősödjön, ezt szolgálják a foglalkozások, a lovaglás, íjászat, bátorkodás, kézműves- és fotófoglalkozás - hangsúlyozta a Bátor Tábor Alapítvány kuratóriumának elnöke.
A foglalkozások hatékonyságát garantálja, hogy az ötvenöt gyerekre közel hatvan önkéntes felnőtt jut, akik közül sokan folyamatosan együtt vannak a gyerekekkel.
Küllői Péter elmondta: a gyerekekkel való kapcsolatfelvétel az onkológiai, diabétesz- és reuma-központokon keresztül történik, az orvosokkal együttműködve választják ki a gyerekeket.
Lezárták a 2-es metró több állomását