eur:
394.06
usd:
355.48
bux:
72297.19
2024. szeptember 7. szombat Regina

Minden idők legdurvább másnapossága

A volt szovjet tagköztársaságok lakói mindig is híresek voltak erős alkoholfogyasztási szokásaikról, így nem meglepő, hogy egy fehérorosz férfi élte át minden idők talán legkegyetlenebb másnaposságát.

A 29 éves Jurij Kerkovra Buda-Koslevo város külterületén, egy kocsma mellett akadtak rá, amint öntudatlanul feküdt. Mint kiderült, a férfi öt üveg vodkának megfelelő mennyiségű alkoholt ivott meg.

A férfit azonnal kórházba szállították, ahol az elvégzett vizsgálatok 100 ml vérben 1170 mg alkoholt mutattak ki, ami a halálos adag duplája.

"Két napig eszméletlen volt, majd hatalmas fejfájással ébredt. A vérében annyi alkohol volt, mint ha öt üveg vodkát ivott volna meg egymás után. Elképesztő, hogy egyáltalán életben van és valószínűleg teljesen fel fog épülni" - mondta a férfi kezelőorvosa.

Címlapról ajánljuk

Vészjelzés a traumatológustól: olyan sérültek érkeznek, mint korábban soha

Az elektromos rollerek, gördeszkák, biciklik megjelenésével olyan sérülésekkel találkoznak a traumatológián, amelyekkel korábban soha – mondta az InfoRádióban Molitorisz Dániel. A traumatológus, gyermekortopéd szakorvos szerint a bukósisak viselése egyértelműen kötelező, de eséskor az egyéb védőfelszerelések is segíthetnek elkerülni a súlyos, olykor maradandó sérüléseket.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.09.09. hétfő, 18:00
Nagy Márton
nemzetgazdasági miniszter
Íme az olimpia igazi győztesei: hogyan teljesített valójában Magyarország?

Íme az olimpia igazi győztesei: hogyan teljesített valójában Magyarország?

Az olimpiai játékok a mai napig a világ egyik legnagyobb sporteseménye. Az emberek általában azokat a versenyszámokat követik figyelemmel, ahol hazájuk sportolóinak van esélye az éremszerzésre. Azonban az érmek megszerzése csak néhány ország számára gyakori esemény, az országok többsége általában érem nélkül zárja az olimpiát. Ezért is tud különösen emlékezetes lenni egy nemzet számára, ha megszerzi első olimpiai érmét, pláne ha az arany, mint ahogy az például Fidzsi-szigetek esetében is történt férfi rögbiben a 2016-os Rio-i játékokon. Cikkünkben azt mutatjuk be, hogy mely országok tudják erőforrásaikhoz képest a leghatékonyabban megszerezni az érmeket a nyári olimpiai játékokon.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×