eur:
394.06
usd:
355.48
bux:
72297.19
2024. szeptember 7. szombat Regina

Mint a mesékben: 25 év után találta meg apját a sztársportoló

Huszonöt év után találta meg édesapját Toby Dawson, az amerikaiak olimpiai bronzérmes síakrobatája. A sportoló édesapja dél-koreai, a helyi média pedig természetesen kiemelt helyen tálalja a történetet.

Toby Dawson a dél-koreai Puszanban született és alig volt pár éves, amikor elveszett egy piacon, és szülei nem találták meg. Árvaházban nevelkedett, majd egy amerikai házaspár adoptálta. Így került Coloradóba.

A most 28 esztendős Toby Dawson azután kezdett komolyabban nyomozni apja után, hogy a tavalyi torinói olimpián a mogul számban elért harmadik helyezését követően sokan faggatták múltjáról.

A keresés végül sikeres volt, a DNS-vizsgálatok alapján egy 53 éves buszsofőr, Kim Jae Szu az apuka. Dél-Koreában valóságos szenzációként tálalja a média Dawson történetét, aki végül 25 év után találkozhat édesapjával.

Címlapról ajánljuk

Vészjelzés a traumatológustól: olyan sérültek érkeznek, mint korábban soha

Az elektromos rollerek, gördeszkák, biciklik megjelenésével olyan sérülésekkel találkoznak a traumatológián, amelyekkel korábban soha – mondta az InfoRádióban Molitorisz Dániel. A traumatológus, gyermekortopéd szakorvos szerint a bukósisak viselése egyértelműen kötelező, de eséskor az egyéb védőfelszerelések is segíthetnek elkerülni a súlyos, olykor maradandó sérüléseket.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.09.09. hétfő, 18:00
Nagy Márton
nemzetgazdasági miniszter
Íme az olimpia igazi győztesei: hogyan teljesített valójában Magyarország?

Íme az olimpia igazi győztesei: hogyan teljesített valójában Magyarország?

Az olimpiai játékok a mai napig a világ egyik legnagyobb sporteseménye. Az emberek általában azokat a versenyszámokat követik figyelemmel, ahol hazájuk sportolóinak van esélye az éremszerzésre. Azonban az érmek megszerzése csak néhány ország számára gyakori esemény, az országok többsége általában érem nélkül zárja az olimpiát. Ezért is tud különösen emlékezetes lenni egy nemzet számára, ha megszerzi első olimpiai érmét, pláne ha az arany, mint ahogy az például Fidzsi-szigetek esetében is történt férfi rögbiben a 2016-os Rio-i játékokon. Cikkünkben azt mutatjuk be, hogy mely országok tudják erőforrásaikhoz képest a leghatékonyabban megszerezni az érmeket a nyári olimpiai játékokon.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×