eur:
389.49
usd:
361.89
bux:
68002.24
2024. május 5. vasárnap Adrián, Györgyi

Énekelje el saját Mamma Miáját!

Újabb meglepetés várja azokat az Abba-őrülteket, akiknek már megvan minden CD-jük, DVD-jük az együttestől és láttak már minden koncertfelvételt, és az Abba-musicalt is kívülről fújják. Stockholmban múzeum nyílik a legendás svéd együttesről.

A kezdeményezők a 2008-as megnyitás után évi félmillió látogatóra számítanak.

Kristina Axen Olin, a város polgármestere szerint a stockholmiak már régóta várnak az együttest bemutató tárlatra, amely turistákat is vonzhat a svéd fővárosba.

Az együttes 1974-ben vált világhírűvé, miután a Waterloo című számával megnyerte az Eurovíziós Dalfesztivált Brightonban.

A zenekar ezután az egész világ együttesévé vált, a svédek azonban most arra törekszenek, hogy újra svéddé tegyék az Abbát. "Haza akarjuk hozni az Abbát" - mondta a polgármester.

A rajongók már régóta "bombázzák" kéréseikkel a városvezetést, amelyek szerint Stockholm lehetne a svéd Liverpool. Ismeretes, hogy a brit város, amely útnak indította a Beatlest, szintén múzeumot hozott létre a négy gombafejű bemutatására, és ebből szépen profitál.

Többen azt is felvetették, hogy a város repterét, amely az Arlanda nevet viseli, szintén az együttesről nevezzék el.

Az Abba 370 millió lemezt adott el a világon, csak a Beatles és Elvis előzte meg, és továbbra is 3 millió Abba-albumot vesznek az emberek évente.

A róluk készült Mamma Mia! című musicalt is több mint 20 millióan látták világszerte 1999-es londoni bemutatása óta, a darab filmváltozatát pedig jövőre mutatják be Tom Hanks rendezésében.

Az alapítók egy interaktív múzeumot álmodtak meg, amelyben helyet kap egy stúdió is.

Ebben a látogatók elkészíthetik saját Abba-számukat, azaz rögzíthetnek egy általuk előadott dalt.

Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.05.06. hétfő, 18:00
Salát Gergely
a Pázmány Péter Katolikus Egyetem és a Magyar Külügyi Intézet munkatársa
Nem tiltani, hanem tanítani kell az iskolában az AI-használatot

Nem tiltani, hanem tanítani kell az iskolában az AI-használatot

A mesterséges intelligencia korszakának hajnalán az egész oktatási rendszer célja és eszközrendszere megérett egy jelentősebb újragondolásra - mondta a Pénzcentrumnak adott interjújában Balogh Petya, a Cápák között angyalbefektetője. Mint mondta, manapság a sikeres karrierhez nem lexikális tudásra van szükség, hanem kreatív és hatékony problémamegoldásra, ezt viszont szerinte nem tanítják a magyar iskolákban. Az STRT Holding vezérigazgatójával arról is beszélgettünk, mennyire könnyű vagy nehéz 2024-ben fiatalnak, kezdő vállalkozónak lenni Magyarországon, és kiderült, az RTL Cápája mit gondol arról, hogy manapság egyre több az influencer-vállalkozó. Arról pedig már a május 9-i GEN Z Fest 2024-en fog beszélgetni, hogy szerinte bátorság vagy értelmetlen hősködés-e manapság fiatalon vállalkozni.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×