eur:
410.96
usd:
392.3
bux:
79229.24
2024. november 22. péntek Cecília
Karácsony Gergely főpolgármester (b) és Kiss Ambrus általános főpolgármester-helyettes a Fővárosi Érdekegyeztető Tanács (Főét) alakuló ülésén a Főpolgármesteri Hivatalban 2020. február 11-én. A háromoldalú érdekegyeztető fórumban öt szakszervezeti és öt munkáltatói szövetség, valamint a fővárosi önkormányzat képviselői foglalnak helyet.
Nyitókép: MTI/Bruzák Noémi

Ellentétes nyilatkozatok érkeznek a Városházáról prémiumügyben

Újabb ellentmondásos helyzet alakult ki a Városháza feltételezett eladása körül. Sajtóhírek szerint a fővárosi önkormányzat tagadta a vagyonkezelő vezetőjének jutalmát, a főpolgármester a jutalomról beszélt, a helyettese pedig tagadta, hogy lett volna prémium év végén.

Ellentmondó nyilatkozatokat tettek a Fővárosi Önkormányzat vezetői a Városháza feltételezett eladása miatt középpontba került Barts J. Balázs, a fővárosi vagyonkezelő vezérigazgatójának év végi jutalmával kapcsolatban.

A Magyar Nemzet írt arról, hogy a főpolgármester mást mondott a városházi bizottság hétfői meghallgatásán, mint amit a Városháza állított később a lap megkeresésére.

Szerda délelőtt a napilapnak nyilatkozva a Főpolgármesteri Hivatal tagadta a vagyonkezelő jutalmazását, miközben Karácsony Gergely a Városháza feltételezett eladását vizsgáló bizottság hétfői ülésén Kovács Péter, a testület fideszes elnökének kérdésére azt mondta, hogy a vezérigazgató a hibája ellenére kaphatott jutalmat.

A Magyar Nemzet kitért arra is, hogy

a jutalmak kifizetését a főpolgármester engedélyezi és írja alá,

ezért Karácsony Gergelynek tudnia kell azt, hogy a vagyonkezelő vezetője kapott-e év végi bónuszt vagy sem.

Időközben Kiss Ambrus általános főpolgármester-helyettes az InfoRádió kérdésre válaszolva azt mondta, 2021 végén nem kapott prémiumot Barts J. Balázs.

A lap hangsúlyozta, hogy

a hivatal január eleje óta a közérdekű adatigénylés ellenére nem válaszol arra, hogy év végén milyen összegben osztottak ki jutalmat a fővárosban.

Barts J. Balázs alig két hónappal ezelőtt írásbeli fegyelmit kapott a főpolgármestertől. A Városháza akkori közleménye szerint a Budapest Főváros Vagyonkezelő Központ vezérigazgatója súlyosan hibázott abban, hogy "az ingatlanpiaci befektető képviselői számára ismertette a korábbi döntés-előkészítő tanulmányának a Városháza értékesítésének lehetséges hosszú távú, 2030 utáni évekre szóló alternatíváit is bemutató részét". Ezt a hibát az sem menti, ha a vezérigazgató célja ezzel az volt, hogy a hasznosítási lehetőségekről minél több információt szerezzen a befektetői szándékkal érkezőktől.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Az Ukrajnának szánt harci felszerelések adományozása ügyében nyomoz a szlovák rendőrség
Tudósítónktól

Az Ukrajnának szánt harci felszerelések adományozása ügyében nyomoz a szlovák rendőrség

Szlovákiában a rendőrség Szervezett Bűnözés Elleni Hivatala létrehozott egy különleges nyomozócsoportot, melynek feladata az elmúlt választási időszakban Ukrajnának adott szlovák katonai felszerelések adományozásával kapcsolatos jogsértések felderítése. A vizsgálat kiterjed az akkori védelmi minisztérium és a kormány tagjainak döntéseire.

Fontos kérések az érkező havazás miatt, mindenkit érint

Bár a meteorológiai prognózisokban mindig van némi bizonytalanság, az aktuális előrejelzések szerint november 22-én, pénteken akár nagyobb mennyiségű hó is hullhat Budapesten.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.22. péntek, 18:00
Bernáth Tamás
Nyugat-Balkán szakértő, a Mathias Corvinus Collegium oktatója
Megjött az új extraprofitadó-rendelet: így marad 2025-ben velünk a bankok, kiskercégek, biztosítók plusz sarca

Megjött az új extraprofitadó-rendelet: így marad 2025-ben velünk a bankok, kiskercégek, biztosítók plusz sarca

Ahogyan arra számítani lehetett, megérkezett a 2025-ben még fennmaradó extraprofitadókról szóló kormánydöntés. A Magyar Közlöny csütörtök esti számában ugyanis megjelent a kormány legújabb rendelete, mely azt szabályozza, hogy miként marad velünk a bankok extraprofitadója, valamint a biztosítók és kiskereskedelmi cégek pótadója. Az eredetileg két évre ígért extraprofitadók egy jelentős része tehát négy évig hatályban marad. A kormány rendelete egyúttal azt is tartalmazza, hogy mely extraprofitadóktól szabadulhatnak meg jövőre az érintett ágazatok. Ezek szerint örülhetnek a gyógyszergyártók, a távközlési szektor cégei, valamint a megújuló energiát termelők, bányajáradék-alanyok.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×