eur:
406.14
usd:
357.19
bux:
92781.33
2025. április 25. péntek Márk

Lehet állást keresni online? (x)

Manapság az újságokban meghirdetett állások ideje leáldozóban van, átvette helyét az online álláskeresés.

Rengeteg portál van, ahol hirdetéseket tesznek közzé, ilyen például a maxapro.hu. Ezekre a hirdetésekre rákattintunk, és már is megjelenik a részletes leírás. Itt általában e-mailben várják az önéletrajzokat. Néha szükség van motivációs levélre is, amelynek a vázlatát nem árt előre megírni, majd az adott álláshoz igazítva kiegészíteni.

A közösségi oldalak mint állásforrás?

Szinte minden cégnek van már oldala a Facebookon és az Instagramon. A Facebook a világon a legnagyobb közösségi oldal jelenleg. Egyes partnerek oldalán ráakadhatunk az általunk preferált álláshirdetésre. Itt kicsit körül is nézhetünk, megkereshetjük a cég profilját, posztjait és képeit. Utánajárhatunk, mivel foglalkoznak, milyen területeket érintenek. Így még könnyebben el tudjuk dönteni, hogy szeretnénk-e ott dolgozni.

Az Instagram egy képmegosztó oldal. Ide aprólékosan megszerkesztett, igényes képeket szoktak feltölteni magánemberek és munkahelyek, vállalkozások. Erre a felületre is egyre több cég csatlakozik a képeivel, és reklámozza magát, vagy akár egy álláshirdetést megoszt. Itt is megnézhetjük az adott munkaadó képeit, ezzel is informálva magunkat.

A nyelvtudás elengedhetetlen?

Majdnem minden hirdetésben kérik már minimum egy idegen nyelv ismeretét. A legkeresettebb nyelv az angol, hiszen jelenleg ez a világnyelv. A számítógépek, az online platformok nyelve is az angol, így elengedhetetlen, hogy minimum alapszinten megértsük. Vannak olyan munkák, ahol társalgási szintet kérnek. Rengeteg lehetőség közül választhatunk, ahol nyelvet lehet tanulni. Itt is az online forma átvette az irányítást. Az angol mellett a német nyelv is egyre több szerepet kap. De választhatunk sok másfajta nyelv közül, például olasz, spanyol, francia.

Itthonról lehet külföldi munkát találni?

Sok olyan lehetőség van az interneten, amelynek a segítségével akár külföldi állásokat is megszerezhetünk. Már itthon is van olyan hely, ahol angolul vagy más idegen nyelven adják fel az álláshirdetéseket. Ha ismerjük a nyelvet, megértjük, mit várnak el a cégek és ha jelentkezünk az állásra, elvárják, hogy magabiztosan beszéljük az adott nyelvet. De van olyan lehetőség is, hogy mi magunk töltjük fel egy platformra az önéletrajzunkat, és a cégek keresnek rá, majd ezen az oldalon üzenetben megkeresnek. Ide nem árt már angolul feltölteni az önéletrajzot, ezáltal bővíthetjük a cégek találati listáját.

Mit mutat a statisztika?

A statisztikák azt mutatják, hogy hazánkban a 40 év alattiak használják a legtöbbet az internetet. Az iskolázottságot tekintve nagy részük felsőfokú végzettséggel rendelkezik, és a többségük nagyvárosban lakik. A 20-30 év közöttiek regisztrálnak az álláskereső portálokra, ami azt mutatja, hogy az idősebb generáció még nem ismeri vagy nem biztos ezeknek a működésében. Többségben vannak a pályakezdők és a minimális gyakorlattal rendelkezők. Nagy a kereslet a pénzügyi, számviteli, informatikai és adminisztrációs területek iránt. Ilyen álláshirdetéseket pedig nagyon sokat találhatunk az online adatbázisban.

Forrás: Maxapró apróhirdetési portál

(x)

Címlapról ajánljuk

Salát Gergely: vámháború, gazdasági átalakulás és a kínai–amerikai rivalizálás kulisszatitkai

Az amerikai–kínai vámháború hátteréről, lehetséges hatásairól, a kínaiak várható reakcióiról, az ottani gazdaság szükséges szerkezeti átalakításáról, 400 millió „másodrendű” állampolgárról és Oroszország szerepéről is beszélt Salát Gergely, a Pázmány Péter Katolikus Egyetem és a Magyar Külügyi Intézet munkatársa az InfoRádió Aréna című műsorában.
VIDEÓ
Itt a történelmi csúcs a magyar tőzsdén

Itt a történelmi csúcs a magyar tőzsdén

A befektetők folyamatosan újraértékelik a kereskedelmi légkört, a legfrissebb fejlemények bizakodásra adnak okot: az Egyesült Államok finomította a napokban a vámokkal kapcsolatos retorikát, Kína pedig szintén az enyhülés jeleit mutatja - a Bloomberg értesülései szerint az ország felfüggesztheti az egyes amerikai árukra kivetett 125%-os vámot. Ebben a környezetben ma reggel Ázsiában többnyire emelkedtek a tőzsdék, Európában is jó a hangulat. A hazai részvénypiacon sincs hiány izgalmakból: az OTP újabb sajátrészvény-vásárlási programra kapott engedélyt, ráadásul ma tartották az éves rendes közgyűlést is, ahol rekord osztalék kifizetéséről döntöttek a részvényesek, ezen felül egy jelentős céláremelés is érkezett a részvényre. Ugyancsak komoly izgalmak vannak az Appeninnél, hiszen itt is ma döntöttek a részvényesek az osztalékról -  a magyar prémium kategóriás részvények közül az Appeninn kínálhatta volna a legmagasabb osztalékhozamot, de korábban egy nagytulajdonos a kifizetés ellen szólított fel. Május 8-án lesz a Portfolio Investment Day 2025 befektetési konferenciánk, ahol profi szakemberek osztják meg befektetési ötleteiket, legyen szó a részvény-, állampapír-, nyersanyag-, kripto-, ingatlan- vagy műtárgypiacról. Információ és jelentkezés.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×