Infostart.hu
eur:
387.8
usd:
336.08
bux:
122510.7
2026. március 27. péntek Hajnalka
Nyitókép: Sportágválasztó.hu

Változott a kőbányai futónő támadójának büntetése - itt a jogerős ítélet

A vád szerint az éjjeli órákban támadt egy futó nőre egy férfi; a bíróság jogerősen három év hat hónapra ítélte, csökkentve a büntetés tartamát, az ügyészség fellebbezése alapján azonban fogház helyett börtön fokozatot állapított meg.

A vád szerint az éjjeli órákban támadt egy futó nőre egy férfi; a bíróság jogerősen három év hat hónapra ítélte, csökkentve a büntetés tartamát, az ügyészség fellebbezése alapján azonban fogház helyett börtön fokozatot állapított meg.

A Fővárosi Főügyészség közleményéből kiderült: a vádirat szerint a vádlott, egy 37 éves férfi, 2018. október 14-én az éjjeli órákban a X. kerület, Jászberényi úton követni kezdte az arra futó nőt, megtámadta és szexuálisan bántalmazta.

Később kiderült, hogy Makai Viktória ultrafutó az áldozat.

A Budapesti X. és XVII. Kerületi Ügyészség a férfi ellen szexuális erőszak bűntette és súlyos testi sértés bűntette miatt nyújtott be vádiratot a Pesti Központi Kerületi Bíróságon. A bíróság váddal egyezően bűnösnek mondta ki a vádlottat, és őt halmazati büntetésként – figyelemmel az úgynevezett abortív patológiás részegségre is – négy év hat hónap fogházbüntetésre, valamint öt év közügyektől eltiltásra ítélte.

Az ítélet ellen az ügyészség fellebbezést jelentett be a szabadságvesztés súlyosítása és börtön fokozat megállapítása iránt, a vádlott és védője enyhítésért jelentett be jogorvoslatot.

A másodfokon eljáró Fővárosi Főügyészség a súlyosításra irányuló fellebbezést fenntartotta.

A Fővárosi Törvényszék a kétirányú fellebbezések alapján eljárva a büntetést három év hat hónap szabadságvesztésre és négy év közügyektől eltiltásra enyhítette, a szabadságvesztés végrehajtási fokokozatát azonban az ügyészi fellebbezésnek megfelelően börtön fokozatra súlyosította.

Címlapról ajánljuk
Csiki Varga Tamás az Arénában az iráni háborúról: a politikai támogatás előbb fogy el a pénznél Amerikában

Csiki Varga Tamás az Arénában az iráni háborúról: a politikai támogatás előbb fogy el a pénznél Amerikában

Az Egyesült Államok számára nagyobb kihívás és anyagi teher az iráni háború, mint Teherán számára, mert utóbbi amellett, hogy hazai pályán van, jelentősen olcsóbb fegyvereket használ – mondta el az InfoRádió Aréna című műsorában Csiki Varga Tamás, a Stratégiai és Védelemkonzultációs Csoport elemzője.
inforadio
ARÉNA
2026.03.27. péntek, 18:00
Nagy-Kálózy Eszter
Kossuth-díjas színművész
Gyengült a forint csütörtökön

Gyengült a forint csütörtökön

Az iráni háborúról érkező hírek határozzák meg továbbra is a devizapiaci kilátásokat, jelentős kilengéseket és gyakori irányváltásokat okozva a jegyzésben. Az euró-forint árfolyam a hetet 394 felett kezdte, ma reggelre azonban 388 alá csökkent a kurzus, míg a dollár jegyzése a hétfői 343-as árfolyam után 336 alatt kezdte a napot. A délelőtt folyamán aztán az olajárak emelkedésének és a dollár erősödésének nyomán gyengülni kezdett a forint, az euróval is a dollárral szembeni jegyzés is már 1 egységet meghaladó mértékben emelkedett a tegnap esti záráshoz képest. Délután jött a fordulat a devizapiacon: a forint percek alatt ledolgozta délelőtti gyengülését.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×