eur:
405.76
usd:
357.05
bux:
92964.32
2025. április 26. szombat Ervin

Ők a leggazdagabb magyarok - új nevek a listán

Egyetlen esztendő alatt negyedével nőtt a legtehetősebb magyarok vagyona - derül ki a 17. alkalommal megjelenő A 100 leggazdagabb 2018 kiadványból.

Az ország legtehetősebb polgárai egy év alatt 890 milliárd forinttal gyarapították vagyonukat, így az összérték 2017 végére 4267,4 milliárd forintra nőtt. A képet árnyalja, hogy a jelentős növekedésből Mészáros Lőrinc vagyongyarapodása egymagában 160 milliárdot, azaz a teljes 100-as kör bővülésének ötödét tette ki. Az egykori felcsúti gázszerelő ugyanis tavaly még csak az ötödik helyet foglalta el 120 milliárd forintos vagyonnal.

A 2018-as állapot alapján több mint 42,6 milliárd forint egy magyar milliárdos átlagvagyona. A szóródás persze most is nagy: a legújabb listára 8,2 milliárdos vagyonnal lehetett bekerülni, míg az első helyen 320 milliárd forint becsült vagyonnal Csányi Sándor áll. A tavalyi ötödik helyről a másodikra ugrott fel Mészáros Lőrinc, aki 40 milliárd forintra közelítette meg az élen álló OTP-vezért. Csányi 2011 óta megszakítás nélkül vezeti a 100 leggazdagabb éves listáját.

A képzeletbeli dobogó harmadik helyén a közelmúltban elhunyt Demján Sándor állhatna 260 milliárdos vagyonnal, míg a negyedik Gattyán György 240 milliárddal. Az első tízben kapott helyet csökkenő sorrendben Bige László, Széles Gábor, Veres Tibor, Felcsuti Zsolt, Kasza Lajos és Rákosi Tamás - utóbbi 100 milliárd forintra növelte vagyonát tavaly.

Az idei százas listán négy új név található. A legelőkelőbb pozícióban (26.) Jellinek Dániel, az Indotek-csoport többségi tulajdonosa nyitott. A 31. helyen jegyezték Schmidt Mária és családja vagyonát. A Terror Háza Múzeum főigazgatójaként is ismert üzletasszony azonban inkább visszatérőnek tekinthető, ugyanis férje, néhai Ungár András halálát követően már tagja volt a leggazdagabbaknak. Hozzá hasonlóan nagy visszatérő Jászai Gellért ((94. hely), aki a Mészáros Lőrinc-féle cégcsoport egyik vezetőjeként és résztulajdonosaként került vissza a milliárdosok közé. Két, korábban jórészt ismeretlen üzletember is megjelent a 2018-as listán, mindketten az ingatlanfejlesztésben érintettek: Pálos Titusz (59.) és Füzesi Attila (98.).

A 100 leggazdagabb című kiadványt a Napi.hu adja ki. Az évente egyszer - májusban - megjelenő kiadvány először 16 évvel ezelőtt, 2002-ben jelent meg - akkor még a Magyar Hírlap kiadásában. A rangsort az első számtól kezdve folyamatosan Szakonyi Péter, a Napi.hu főmunkatársa szerkeszti. A vagyoni becslések elkészítésében a Céginfo.hu céginformációs rendszer segítette. A kiadványban található szócikkek a nyilvános adatbázisokban közölt adatokon alapulnak, amelyeket személyes kapcsolatfelvétel során megszerzett friss, autentikus információk egészítenek ki.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Százezrek Rómában, végső búcsút vesznek Ferenc pápától
cikkünk frissül

Százezrek Rómában, végső búcsút vesznek Ferenc pápától

Rómában szombat délelőtt tartják Ferenc pápa gyászmiséjét a Szent Péter téren, majd egy 5 kilométeres, méltóságteljes körmenet végén a Vatikántól távolabb eső Santa Maggiore-bazilikában helyezik végső nyugalomra a szentatyát, példátlanul egyszerű körülmények között, de több százezer ember és világpolitikai nagyságok jelenlétében. Tudósításunk folyamatosan frissül, tartson velünk!

Csányi Péter:  az OTP stratégiája sikeres, de van, amit érdemes újragondolni

Drasztikus változtatást nem tervez, de számos területen készül finomhangolásra Csányi Péter, aki május elsejétől az OTP Bank vezérigazgatója lesz. Az InfoRádióban beszélt arról, hogy mely területeken változtatna, és hogy a leányvállalatok vezetőit jobban integrálná az anyabank működésébe.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.04.28. hétfő, 18:00
Csányi Péter
az OTP Bank vezérigazgató-helyettese, kinevezett vezérigazgató
Egyre kedveltebbek az ukrán divattervezők – De kinőheti-e összeszerelő üzem jellegét az ország textil- és ruhaipara?

Egyre kedveltebbek az ukrán divattervezők – De kinőheti-e összeszerelő üzem jellegét az ország textil- és ruhaipara?

Ukrajnában jelentős foglalkoztató a ruhaipar. 2020 elején az ágazatban dolgozók több mint 90%-a nő volt, többnyire alacsony hozzáadott értékű munkakörökben. Az országot több mint három éve támadja Oroszország, sok cég megsemmisült, a nemzetközi megrendelők pedig visszavonták megbízásaikat. Számos cég azonban kiemelkedő helytállásról tett tanúbizonyságot a háború alatt, és Ukrajna hatalmas, egyelőre kiaknázatlan potenciállal rendelkezik a textilgyártás terén. Eközben az EU és Ukrajna közötti kereskedelmi kapcsolatok az elmúlt 10 évben jelentőssé váltak. Melyek a fő kihívások, amelyeket az ukrán textil- és ruhaiparnak le kell küzdenie a feljebb lépés érdekében?

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×