eur:
408.13
usd:
387.35
bux:
77771.12
2024. november 18. hétfő Jenő

Megtartaná gazdaság- és társadalomtudományi karát a Műegyetem

Egyértelműen a gazdaság-és társadalomtudományi kar megtartása mellett foglalt állást a Budapesti Műszaki Egyetem (BME) szenátusa hétfői ülésén, amelyen erre vonatkozó intézkedési tervet is elfogadott.

Az egyetem közleményében az áll: az intézmény rektora és kancellárja fordult a szenátushoz azért, hogy a testület nyilvánítsa ki elkötelezettségét a nyolc karral rendelkező BME egységének megőrzése iránt. Az egyetem legfőbb döntéshozó szerve hétfői ülésén kinyilvánította, hogy a gazdaság-és társadalomtudományi kart (gtk) "a BME szerves és lényeges részének tekinti, ezért továbbra is törekszik az egyetem integritásának megőrzésére, és ehhez kéri a fenntartó támogatását".

Józsa János rektor és Barta-Eke Gyula kancellár kezdeményezésére a szenátus létrehozott egy testületet, amelynek feladata, hogy a vitatott kérdések rendezése érdekében tárgyalásokat folytasson a gtk kari tanácsa által megválasztott öt képviselővel, a karok dékánjaival, a hallgatói képviseletekkel, a fenntartó képviselőjével és minden más szereplővel.

A helyzet stabilizálása és a felmerült problémák tartós rendezése érdekében a testület 2017. január 20-ig szenátusi előterjesztést készít, konkrét intézkedési javaslatokkal - húzták alá.

A gtk kari tanácsa hétfői ülésén javaslatot tett a kar új, megbízott dékánja személyére, valamint döntött annak az ötfős kari delegációnak az összetételéről, amely a szenátus által felhatalmazott testület egyik tárgyalópartnere lesz.

Októberben az Index írt arról, hogy a kar az ELTE-hez kerülhet. Ezt követően a Műegyetem szenátusa - beleértve a gazdaságtudományi kar dékánját is - egyhangú állásfoglalást fogadott el, miszerint az intézménynek szüksége van humán és gazdasági ismereteket oktató szervezetre.

Az oktatásért felelős államtitkárság december 5-én közölte: fenntartóként kezdeményezi, hogy a kar 2017. augusztus 1-jétől tartozzon az ELTE-hez. Az államtitkárság álláspontja szerint a jelenleg fennálló helyzet nem teszi lehetővé, hogy a kar és az egyetem az oktatási-kutatási értékek és hallgatói érdekek sérelme nélkül működjön tovább.

Az ELTE december 13-án közölte: szenátusa támogatja a fenntartó kezdeményezését a kar intézményükbe integrálásáról. Azt írták: az ELTE november 29-én kapott hivatalos tájékoztatást arról, a Műegyetem kara nem lát már reményt arra, hogy tevékenységét a BME keretein belül folytassa, és ezért a kar kezdeményezte a fenntartónál a kar áthelyezését az ELTE-re.

Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.18. hétfő, 18:00
Schmidt Mária
Széchenyi-díjas történész, a Terror Háza Múzeum főigazgatója
Rengeteg kínai tőke áramlik Magyarországra, és éppen ez lehet az egyik fő kihívás Trump elnöksége idején

Rengeteg kínai tőke áramlik Magyarországra, és éppen ez lehet az egyik fő kihívás Trump elnöksége idején

2022-től 2024. szeptemberéig Magyarországra áramlott az összes kínai külföldi működőtőke több mint negyede, ami az európai kontinenst vette célba, és ezzel igyekszik a magyar kormány megtámogatni a recesszió-sújtotta gazdaságot – mutat rá vasárnapi körképében a Financial Times. A cikk egyik fő üzenete az, hogy a sok kínai tőkéből adódhat a nagy politikai mutatvány, hogy hogyan egyensúlyozzon az Orbán-kormány a kínai és az amerikai érdekek mentén, és közben a már bejelentett nagy autóipari beruházások lendületet is adjanak az EU-pénzek korlátozottsága miatt is szenvedő magyar gazdaságnak.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×