eur:
389.49
usd:
361.89
bux:
68002.24
2024. május 5. vasárnap Adrián, Györgyi

Háborognak a hallgatók az órarendi harc miatt

Több egyetemen voltak fennakadások a tantárgyfelvétellel. Az intézmények szerint a számítógépes rendszer néha valóban túlterhelt, de garantálni tudják, hogy emiatt egyetlen hallgatót sem ér hátrány.

Az InfoRádió úgy értesült, hogy a Budapesti Corvinus Egyetemen az elsőéves hallgatók közül többen lemaradtak néhány tantárgyról, mert az írásos beiratkozás digitális átvezetése miatt nem jutottak be időben a Neptunba.

Az intézmény közleménye szerint viszont nincsenek problémák a Neptunnal. Az írásos beiratkozást a felsőoktatási törvény teszi kötelezővé, de a beiratkozási lapok feldolgozása nem akadályozza a tantárgyfelvételt. A hallgatókkal e-mailben kommunikálnak, a Neptunhoz való hozzáférést pedig egyetlen gombnyomással lehetővé teszik.

Az egyetem azt írja: "sajnos előfordul, hogy néhány hallgató lecsúszik a számára legoptimálisabb kedd, szerda vagy csütörtök délelőtti kurzusokról, de hétfőn reggel és pénteken is vannak órák, amelyekre ugyanúgy lehet jelentkezni. Ha kötelező tantárgyak létszámkorlátai bizonyulnak szűknek, akkor ezt a jelzés után orvosolni fogják az illetékesek."

Egy ELTE-s hallgatónak, a társadalomtudományi karon tanuló Jamriskó Tamásnak is gondja volt a tantárgyfelvétellel, de csak átmenetileg. Az ELTE oktatási igazgatója, Cseszregi Tamás szerint is adódhattak gondok, de emiatt egyetlen hallgatót sem érhet hátrány.

Úgy tudjuk, hogy a Nemzeti Közszolgálati Egyetemen mesterszakos hallgatók nem tudtak belépni a rendszerbe. Az intézmény szerint hétfőn, a Közigazgatás-tudományi Karon valóban túlterhelés miatt valóban fennakadás volt a szolgáltatásban. "A kedd reggeli újraindítás óta a rendszer zavartalanul működik, az üzemeltetők felkészültek a hasonló esetekre" - olvasható az egyetem közleményében.

Hanganyag: Herczeg Zsolt

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.05.06. hétfő, 18:00
Salát Gergely
a Pázmány Péter Katolikus Egyetem és a Magyar Külügyi Intézet munkatársa
Nem tiltani, hanem tanítani kell az iskolában az AI-használatot

Nem tiltani, hanem tanítani kell az iskolában az AI-használatot

A mesterséges intelligencia korszakának hajnalán az egész oktatási rendszer célja és eszközrendszere megérett egy jelentősebb újragondolásra - mondta a Pénzcentrumnak adott interjújában Balogh Petya, a Cápák között angyalbefektetője. Mint mondta, manapság a sikeres karrierhez nem lexikális tudásra van szükség, hanem kreatív és hatékony problémamegoldásra, ezt viszont szerinte nem tanítják a magyar iskolákban. Az STRT Holding vezérigazgatójával arról is beszélgettünk, mennyire könnyű vagy nehéz 2024-ben fiatalnak, kezdő vállalkozónak lenni Magyarországon, és kiderült, az RTL Cápája mit gondol arról, hogy manapság egyre több az influencer-vállalkozó. Arról pedig már a május 9-i GEN Z Fest 2024-en fog beszélgetni, hogy szerinte bátorság vagy értelmetlen hősködés-e manapság fiatalon vállalkozni.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×